Wrocławskie Targi Dobrych Książek na Mikołaja

Ruszają Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Impreza startuje już 5 grudnia z bogatym programem atrakcji dla wszystkich czytelników. Mali czytelnicy mogą liczyć m.in na spotkania z autorami swoich ulubionych książek oraz ogromny wybór warsztatów, gier i zabaw, a 6 grudnia odwiedzi ich oczywiście Święty Mikołaj! W tym roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w odrestaurowanych wnętrzach dworca Wrocław Główny (galeria na 1 piętrze) i potrwają od 5 do 8 grudnia. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych i zaprosili do grona wystawców kilkanaście wydawnictw specjalizujących się w literaturze dziecięcej. Dodatkowo w specjalnie przygotowanej Sali Zabaw w baśniowej scenerii i pod fachową opieką najmłodsi będą mogli posłuchać bajek i obejrzeć przygotowane dla nich przedstawienia.

warsztaty

6 grudnia o godzinie 14:00 Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwiedzi Święty Mikołaj, który przyjedzie na dworzec tramwajem linii „0” w asyście Mola Książkowego. Mikołaj zostanie z dziećmi do 18.00, a spotkanie z nim będzie pełne niespodzianek oraz wspólnych gier i zabaw. Wcześniej, bo o 13:30 będzie można wziąć udział w warsztatach konstruktorskich i przyłączyć się do budowy geometrycznego metra, czyli pociągu XXI wieku. W mikołajki o godzinie 14:30 (a także w sobotę 7 grudnia, o 14.00) Tadeusz Rybicki – reżyser, aktor i literat – wcieli się w postać Coppeliusa, starego zegarmistrza w Coppelii – interaktywnej bajce na podstawie libretta baletu. – Całość inscenizacji ma formę zabawy teatralnej, w którą zaangażowani sa także mali widzowie. Dzieci naśladują zegar, instrumenty, tworzą orkiestrę, „grają” i tańczą walca, uczą się kroku pantomimicznego. Całość jest oparta na serii Bajek Baletowych, której patronuje Teatr Wielki – Opera Narodowa Polski Balet Narodowy. Ponadto zarówno 6 grudnia, jak i podczas całych targów, nie zabraknie tak lubianych przez dzieci atrakcji jak malowanie buziek, czy robienie figurek z balonów.

Podczas czterech dni na dzieci czekają m.in.

  • warsztaty detektywistyczne,
  • eksperymenty chemiczne,
  • zajęcia językowe.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprosi na turniej historycznej gry planszowej „Piast” z roku 1904 pochodzącej ze zbiorów Ossolineum. W sobotę o 15.00 chętni będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Wrocławiu. Na targach nie będą się nudzić również mali miłośnicy zajęć plastycznych. Mają do wyboru warsztaty kreatywne, wspólne dekorowanie specjalnie przeznaczonej do tego sali, czy robienie barwnych, piaskowych obrazków. Dzieci w wieku szkolnym, zainteresowane architekturą, z pewnością ucieszą zajęcia prowadzone przez Krzywy Komin, podczas których z prostych szablonów przygotują kartonowe kamienice czynszowe oraz poznają charakterystyczne dla nich detale architektoniczne, elementy kompozycyjne, a także podstawowe zasady urbanistyczne panujące w mieście. Młodzi artyści wezmą także udział w zajęciach tanecznych BreakDance lub warsztatach teatralnych.

targi książki

Już tradycyjnie podczas Targów Wrocław opanuje kilkunastu uśmiechniętych Moli Książkowych, którzy nie rozstają się ze swoimi ogromnymi księgami! Towarzyszyć im będą kolorowi Bajarze snujący bajkowe opowieści. I jednych i drugich będzie można spotkać na dworcu Wrocław Główny, gdzie będą prowadzić wesołe zabawy dla dzieci. Sympatyczni ambasadorzy czytelnictwa będą obecni również w mieście! Codziennie w dniach od 5 do 8 grudnia w godzinach 14.00-16.00 na trasie Rondo Regana – plac Jana Pawła II w tramwaju 33 plus Mole Książkowe będą przeprowadzać „kontrolę czytania” i zachęcać pasażerów do wspólnego czytania Małpy w kąpieli A. Fredry. Warto pamiętać także, że zarówno Mole Książkowe, jak i Bajarze chętnie pozują do wspólnych zdjęć, które mogą być wspaniałą pamiątką.

Kiedy: Od 5 do 8 grudnia
Gdzie: Dworzec Główny PKP, Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, Wrocław
Cena: Bezpłatnie

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij