„Średniowieczne soboty” – rodzinne spotkania w Muzeum.

Dodano: 20 grudnia 2013r.

Tagi: , ,

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na „Średniowieczne Soboty” dla dzieci i dorosłych – od „Muzyki anielskiej” po „Przygodę rycerską” – w Galerii Sztuki Średniowiecznej. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzeń towarzyszących otwarciu Galerii Sztuki Średniowiecznej po jej całkowitej rearanżacji, skierowany – podobnie jak dotychczasowe oferty edukacyjne instytucji – do szerokiego grona odbiorców. Wśród propozycji znalazły się koncerty muzyki dawnej, wykłady sobotnie, a także cykl czwartkowych spotkań „Średniowiecze o zmroku” i familijne  „Średniowieczne Soboty”.

21 grudnia – Familijne „Średniowieczne Soboty“ w Galerii Sztuki Średniowiecznej:

  • 12:00 „Muzyka anielska”. „Piękno i blask. Galeria Sztuki Średniowiecznej – wykład, dr Paweł Freus. Wykład przybliżający historię zbiorów Sztuki Średniowiecznej Muzeum, jednej z najważniejszych tego typu kolekcji w Europie. Poznamy burzliwe dzieje zabytków oraz zmieniające się z biegiem lat oblicza Galerii.
  • 12:00–15:00 – „Średniowieczne inspiracje” – animacje plastyczne dla dzieci w Holu Głównym – obowiązuje bilet wstępu do Muzeum.
  • 13:00 – „Muzyka anielska” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–12 lat. Obowiązują zapisy i bilet warsztatowy. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00 pod numerem telefonu + 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: edukacja@mnw.art.pl
  • 15:00 – „Odkryjmy dźwięki przeszłości – dawne instrumenty muzyczne”. Stanisław Mazurek, pokaz specjalny. Jakie melodie można było usłyszeć w średniowiecznych zamkach i katedrach? Jak wyglądały dawne instrumenty i w jaki sposób wydobywano z nich dźwięki. Spotkanie z muzyką z czasów rycerzy i trubadurów. Hol Główny, obowiązuje bilet wstępu do Muzeum.
  • 16:00 – „Muzyka na królewskim dworze i w gotyckiej katedrze. Od chorału gregoriańskiego po rękę Gwidona”. spotkanie dla dorosłych w Galerii obowiązuje bilet wstępu do Muzeum.

Kiedy: 21 grudnia
Gdzie: Muzeum Narodowe w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 3, Warszawa
Cena: Bilet wstępu do Muzeum: bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł

 

Muzeum Narodowe

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij