Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym

Dodano: 17 listopada 2013r.

Tagi: , , ,

Teatr Powszechny zaprasza na rodzinne spotkania i udział w warsztatach prowadzonych przez artystów Teatru Powszechnego i animatorów. Zabawy twórcze inspirowane światem teatru dają szansę bezpośredniego kontaktu ze sztuką, rozwijają wyobraźnię i pozwalają poznać różne pojęcia, przestrzenie, zawody i narzędzia teatralne.

  • 17 listopada (niedziela), godzina 17:00 – Wariat i zakonnica. Zajęcia dla dzieci odbywają się przez cały czas trwania spektaklu, w godzinach 17:00-18:15.

Temat: aktor
Gość: Katarzyna Zielińska
Warsztat: Krokodyle łzy, czyli o emocjach w teatrze. Aktor odgrywa na scenie nie tylko postaci, ale często też ich emocje i uczucia. Podczas warsztatów teatralnych zastanowimy się, w jaki sposób można pokazać emocje. Za pomocą improwizacji uczestnicy sprawdzą się też w kilku sytuacjach scenicznych. Spotkają się również z aktorem z Teatru Powszechnego i porozmawiają o jego pracy.

  • 24 listopada (niedziela), godzina 17:00 – Zbrodnia i kara. Zajęcia dla dzieci odbywają się przez cały czas trwania spektaklu, w godzinach 17:00-19:10.

Temat: światło w teatrze
Gość: Pan Światełko (pracownia elektryczna)

Warsztat: Co świeci i dlaczego? Czy kolor światła może mieć wpływ na odbiór spektaklu? Czy kierunek, pod którym pada światło zmienia sposób postrzegania postaci? Czym jest czarne światło? Jak można pozbyć się cienia, a jak uzyskać rozmyty obraz? Eksperymentując wspólnie ze świetlną materią, aktorzy spróbują odpowiedzieć na te i wszystkie inne pytania.

  • 15 grudnia (niedziela), godzina 17:00 – Romeo i Julia. Zajęcia dla dzieci odbywają się przez cały czas trwania spektaklu, w godz. 17.00-19.15.

Temat: kostium
Gość: Bożena Zaremba (pracownia krawiecka)

Warsztat: Czy szata zdobi aktora? Aktor(ka) nie wychodzi na scenę we własnym ubraniu. Przed przedstawieniem przebiera się w garderobie w kostium. Na warsztatach teatralnych uczestnicy porozmawiają o tym, czym kostium jest, co mówi o odgrywanej postaci, a czego o niej nie zdradza. Uczestnicy stworzą także ciekawe stroje z niebanalnych materiałów. Wspólną zabawę poprzedzi wizyta w pracowni krawieckiej, gdzie będzie można poznać podstawy pracy teatralnej krawcowej.

Kiedy: 17, 24 listopada, 15 grudnia
Gdzie: Teatr Powszechny, ul.Jana Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa
Cena: Bilet dla dziecka (warsztaty) – 15 zł.
Rezerwacja: Kasa biletowa Teatru: 22 818 25 16, kasa@powszechny.com. Biuro Obsługi Widzów: 22 818 48 19, bow@powszechny.com

warsztaty

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij