Andrzejki dla dzieci w Koperniku

Dodano: 23 listopada 2013r.

Tagi: , , , ,

Centrum Nauki Kopernik zaprasza 30 listopada na andrzejkowe spotkanie z robotami zarówno tymi rozrywkowymi, jak i całkiem poważnymi. Gościem specjalnym będzie Bromba – niezwykła fizyczka, przybywająca prosto z kart książki „Bromba i inni” Macieja Wojtyszki. O jej przygodach przeczytają znani aktorzy, m. in. Julia Pietrucha. Atrakcje wypełnią całe Centrum. Konferencyjne Kopernika, które zostało z tej okazji podzielone na trzy strefy:

Strefa Konstruktora
Na małych i dużych fanów lutowania, budowania oraz różnych konkurencji będzie tu czekać masa atrakcji. Stare urządzenia i zabawki przerobimy na wspaniałe roboty (zachęcamy do przynoszenia własnych przedmiotów!), odbędzie się fitness z Robonovą, budowanie szczotkobotów i wąsaczy, programowanie i wyścigi dragsterów oraz wyścigi światłolubów.

Strefa Technologiczna
W Strefie przemysłowej będzie można znaleźć stanowiska Astora, Schneidera Electrica, Boscha Rexrotha, Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW, Pracowni robotycznej CNK oraz Koła Naukowego Robotyków, Koła Naukowego Robomatic i Koła Naukowego Mechaników Pojazdów. Zaprezentują oni roboty przemysłowe i różne osiągnięcia robotyki i mechaniki.

Strefa relaksu
Uczestnicy spotkania będą mogli zrelaksować się na poduszkach i posłuchać, jak znani aktorzy czytają krótkie historyjki z książki „Bromba i inni” Macieja Wojtyszki. Do obejrzenia będzie także wspaniała produkcja Pixara – Wall-E, udział w pokazie latania dronów, którymi kierować będą najlepsi piloci-animatorzy.

Kiedy: 30 listopada, godzina 10:30 – 17:30
Gdzie: Centrum Nauki Kopernik (Centrum Konferencyjne), ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Cena: Wejście w ramach biletów do Kopernika.

Kopernik dzień robotów

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij