Rusza Ogólnopolski program – „Łowimy Talenty”

Dodano: 13 października 2013r.

Rozpoczęła się rejestracja szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2013/14. Program Łowców Talentów Jersz jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Program Łowimy Talenty jest dedykowany nauczycielom matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i przedmiotów twórczych jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych i twórczych wyzwań. Udział w programie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punktów w staraniach o przyznanie stypendiów i uzyskanie wyższych ocen dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. W ramach programu Łowimy Talenty uczniowie będą mogli zmierzyć swoje intelektualne siły w 9-ciu ogólnopolskich konkursach przedmiotowych z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, w tym w znanym od 1994 roku Alfiku Matematycznym oraz konkursach: Deutschfreund, English High Flier, Alfik Humanistyczny, MAT, English Ace, Sprachdoktor i Omnibus.
Dziesiątym konkursem jest Filman, który ma na celu propagowanie uczniowskiej twórczości filmowej oraz świadomości potrzeby odkrywania i rozwijania własnych talentów. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci wyjazdu na Wakacyjny Obóz Talentów, tablety, bony upominkowe do księgarni Gandalf.com.pl i pendrive’ów. W programie nie ma przegranych. Dla każdego uczestnika przewidziano motywacyjno – edukacyjny upominek.

Harmonogram konkursów programu Łowimy Talenty 2013/14

  • Deutschfreund – konkurs języka niemieckiego – zgłoszenia przyjmowane są do 30.10. 2013 r.
  • Alfik Matematyczny – konkurs matematyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 6.11.2013 r.
  • English High Flier – konkurs języka angielskiego – zgłoszenia przyjmowane są do 20.11.2013 r.
  • Alfik Humanistyczny – konkurs humanistyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 27.11.2013 r.
  • MAT – konkurs matematyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 18.12.2013 r.
  • Alfik Historyczny – konkurs historyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 12.02.2014 r.
  • English Ace – konkurs języka angielskiego – zgłoszenia przyjmowane są do 19.02.2014 r.
  • Sprachdoktor – konkurs języka niemieckiego – zgłoszenia przyjmowane są do 26.02.2014 r.
  • Omnibus – konkurs humanistyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 5.03.2014 r.
  • Filman – konkurs filmowy – zgłoszenia przyjmowane są do 26.03.2014 r.

Informacje: Rejestracji uczestników do konkursów programu Łowimy Talenty dokonuje nauczyciel poprzez wysyłanie zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na stronie jersz.pl, w terminie wskazanym w harmonogramie konkursów programu. Do konkursu Filman uczniowie mogą zgłosić się samodzielnie, za zgodą rodziców. Udział w konkursach programu Łowimy Talenty jest płatny. Wpisowe to 9 zł od osoby za udział w jednym konkursie. Opłata nie dotyczy konkursu Filman. Program może być realizowany w szkole również dzięki wsparciu Szkolnej Rady Rodziców.

program edukacyjny

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij