Międzynarodowy Tydzień Bliskości

Dodano: 06 października 2013r.

Tagi: , , , ,

Podczas Międzynarodowego Tygodnia Bliskości odbędzie się w trzech miastach, trzy dniowy „Kontakt Festiwal„. Impreza przyniesie wiele niezapomnianych chwil podczas bliskich spotkań z książką. Międzynarodowy Tydzień Bliskości organizowany jest na całym świecie przez lokalne stowarzyszenia i organizacje, a koordynowany przez Babywearing International, Inc. – międzynarodową organizację propagującą noszenie dzieci. W Polsce wydarzeniu patronuje Stowarzyszenie Klub Kangura. Tygodniowe świętowanie bliskości ma na celu zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z ideą naturalnego rodzicielstwa, w tym min. na korzyści płynące z: noszenie dzieci w chustach i miękkich nosidłach, naturalnej pielęgnacji, zdrowego odżywiania i ekologicznego stylu życia. Kontakt Festiwal podczas Międzynarodowego Tygodnia Bliskości to cykl spotkań, organizowanych w miejscach przyjaznym dzieciom i rodzicom na terenie Trójmiasta, podczas których książki staną się inspiracją do budowania relacji i wspólnego spędzania czasu, jak również do dyskusji o świadomym rodzicielstwie.
W ramach bliskich spotkań z książką odbędą się min.:

  • rodzinne czytanie,
  • spotkania autorskie,
  • warsztaty dla dzieci i rodziców z książkami dla dzieci w roli głównej,
  • spotkania z ekspertami inspirowane literaturą dla rodziców,
  • kiermasz książek,
  • wystawa ilustracji

Książki przeczytają: Małgorzata Brajner – aktorka Teatru Wybrzeże, autorka Gdańsk czyta dzieciom, Olga Barbara Długońska – aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni, Tomasz Galiński- prezenter Radia Gdańsk, Irek Wojtczak – multiinstrumentalista, kompozytor. Spotkania autorskie poprowadzą: Reni Jusis („Poradnik dla zielonych rodziców”), Anna Czerwińska-Rydel („Jak rumianek”), Agata Półtorak („Baraszkujemy! 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem”).Bliskie spotkania z książką odbędą się w drugi weekend października w Gdyni, Gdańsku oraz Sopocie według następującego harmonogramu:

11 października 2013 – godzina 16.00-19.00 – Gdynia, Coco Cafe Club & Restaurant, ul. Waszyngtona 21 (Centrum Gemini);
12 października 2013 – godzina 10.00-13.00 – Gdańsk Główny, Restauracja Senso w Hotelu Scandic, ul. Podwale Grodzkie 9;
12 października 2013 – godzina 16.00-19.00 – Gdańsk Wrzeszcz, Biblioteka Manhattan, ul. Grunwaldzka 82 (C.H. Manhattan);
13 października 2013 – godzina 11.00-17.30 – Sopot, MCKA
Zatoka Sztuki, ul.Mamuszki 14;

Kiedy: 11, 12, 13 października
Cena: Bezpłatne

 noszenie dzieci w chustach

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij