Twórcze warsztaty dla dziecka

Fundacja Przystanek Twórczość zaprasza na wrześniowe warsztaty. Kalendarz zajęć jest bardzo bogaty, a zapisy już uruchomione. Projekt Twórcze Dzieciaki zachęca i inspiruje najmłodszych do twórczych zajęć i zabaw poprzez edukacyjne warsztaty o różnorodnej tematyce. Kierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat oraz ich rodziców.

  • 7 września Warsztaty twórczego myślenia (6-9 lat). Warsztat zachęca dzieci nie tylko do zadawania pytań, ale i szukania odpowiedzi. Zagadki w sam raz dla małych spryciarzy oraz prawdziwa gimnastyka dla wyobraźni. Proste, ale angażujące zabawy będą stymulować twórcze myślenie, a codzienne niby-zwykłe przedmioty staną się inspiracją do działania. Warsztat bazuje na kreatywnym myśleniu dzieci.
  • 11 września: Spacer małych odkrywców (3-7 lat). To zabawa w naukowców prowadzona w małej grupie w plenerze. Dzieci za pomocą mikroskopów i wag będą pracować nad własnym projektem badawczym. Zachęcamy, żeby uczestnicy przynieśli ze sobą wiaderka, miarki i inne sprzęty badawcze. Warsztat bazuje na naturalnej ciekawości dzieci oraz rozwija rozumienie świata.
  • 14 września: Warsztaty teatru cieni (5-8 lat). Jak można bawić się cieniem? Na wiele sposobów! Rozpoczniemy naszą przygodę od poszukiwania własnych cieni, będziemy je wydłużać, skracać, formować. Wkroczymy do świata teatru cieni poznając techniki lalkarskie oraz budowę scenografii.
  • 17 września: Warsztaty filmu animowanego (6-10 lat). Kogo nie fascynują ruszające się rysunki?! Podczas zajęć dzieci stworzą własne filmy animowane. Warsztat będzie się składał z części teoretycznej (prowadzonej aktywnymi metodami) i części praktycznej, podczas której dzieci będą uruchamiały własnoręcznie narysowane postacie i przedmioty.
  • 24 września: Warsztaty tworzenia zabawek (5-8 lat). Takich zabawek na pewno nie ma nikt inny! Pudła, opakowania, kolorowe kartki, wykałaczki i nożyczki łatwo przemienić w dzieła wyobraźni dziecięcej. Zobaczycie jak wiele przedmiotów znajdujących się w domu może przydać się do urządzenia wspaniałej, twórczej zabawy. Także dla rodziców będzie to cenna inspiracja.
  • 27 września: Warsztaty architektoniczne (6-10 lat). Czy można samemu urządzić miasto? Uczestnicy warsztatów zamienią się w budowniczych i świadomych urbanistów. Dzieci z prostych materiałów zbudują model miasta tak duży, że będzie można się poruszać po nim i zobaczyć jak “działa”. Warsztat ma też ważny element edukacyjny, pokazuje dzieciom w praktyce alternatywne metody pozyskiwania energii, czystej wody i ciepła.

Kiedy: wrzesień
Gdzie: Biblioteka Publiczna, ul. Duracza 19, Warszawa lub w klubokawiarni Pompon przy ul. Młynarskiej 13, a niektóre także w plenerze na warszawskich Bielanach
Cena: Bezpłatne

 warsztaty dla dzieci

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij