Nieziemskie chwile w Centrum Handlowym

Dodano: 05 września 2013r.

Tagi: , , ,

Centrum Handlowe Port Rumia zaprasza najmłodszych – 7 września do odkrywania przestrzeni kosmicznej w jedynym w Polsce Astronomicznym Laboratorium Mobilnym Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.
Dzieci dowiedzą się:

  • czym jest sfera armilarna
  • jak wyglądają wyrzuty materii słonecznej
  • jak daleko jest do krańca wszechświata

Międzyplanetarna podróż będzie również okazją do spotkania się z samym Mikołajem Kopernikiem. Jak poznać tajemnice skrywane w przestrzeni kosmicznej nie odrywając nóg od Ziemi? Umożliwi to Astronomiczne Laboratorium Mobilne Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, miłośnicy gwiezdnych podróży zdobędą wyjątkową wiedzę o Wszechświecie. W specjalnym mobilnym planetarium mali i duzi fani przestrzeni kosmicznej będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w sześciu wyjątkowych projekcjach ukazujących między innymi unikatowość naszej planety, przebieg życia widocznych na niebie gwiazd czy historię astronomii. Wydarzenie będzie dla wszystkich wyjątkową okazją, by na bezchmurnym niebie przyjrzeć się z bliska Słońcu. Za pomocą wyposażonych w specjalne filtry teleskopów, każdy będzie mógł bezpiecznie zaobserwować przejawy aktywności tej Gwiazdy. Po wizycie w laboratorium, pojęcia takie jak plamy czy widmo słoneczne nie będą już nikomu obce. Teleskopowej obserwacji nieba towarzyszyć będą również warsztaty astronomiczne, podczas których młodzi astronomowie poznają historię i naturę meteorytów. Zaprezentowane zostaną także okazy różnych ich rodzajów. Gościem specjalnym w Porcie będzie postać znana na całym świecie. Galerię odwiedzi sam Mikołaj Kopernik. Profesjonalny aktor olsztyńskiego Teatru im. Jaracza, wcielający się w wielkiego uczonego, odpowie na pytania najmłodszych oraz zaprezentuje atrakcyjny instrument astronomiczny – sferę armilarną, będącą modelem sklepienia niebieskiego.

Kiedy: 7 września, godziny od 11:00 do 17:00
Gdzie: Port Rumia Centrum Handlowego Auchan, ul. Grunwaldzka 108
Cena: Bezpłatne seanse pod niebem przenośnego planetarium zaplanowane są o każdej, pełnej godzinie. Teleskopowe obserwacje Słońca odbędą się przy bezchmurnym niebie.

Mikołaj Kopernik

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij