Nauka na wesoło

Centrum Handlowe Auchan Komorniki zaprasza w najbliższy weekend 21 i 22 września, w godzinach od 11:00 do 18:00 na naukę na wesoło. Uczestnicy spotkania dowiedzą się miedzy innymi:

  • Jak powstają filmy animowane?
  • Jak przebiegają archeologiczne wykopaliska?
  • Na czym polega praca radiowca?

Zorganizowany piknik naukowy w Centrum Handlowym Auchan, to okazja do uczestnictwa najmłodszych w różnorodnych warsztatach i pokazach, podczas których, mali naukowcy przekonają się, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudnym obowiązkiem.

  1. Na te dzieci, które zawsze zastanawiały się, jak powstają ich ulubione bajki czekać będą warsztaty „Movie maker”, podczas których każdy pozna sekrety przygotowania i realizacji filmów animowanych. Będzie to również wyjątkowa okazja, aby stworzyć swoją własną produkcję przy użyciu figurek z klocków Lego. Pod okiem animatora mali filmowcy stworzą swój własny scenariusz i scenografię, aby na koniec dokonać montażu materiału i wyprodukować swój pierwszy film.
  2. Na odkrywców i wielbicieli historii czekać będzie stanowisko interaktywnej archeologii. Podczas zajęć, uczestnicy wezmą udział w wykopaliskach na specjalnie przygotowanym terenie – zmierzą i narysują znaleziony zabytek, a w specjalnym laboratorium przeprowadzą niezbędną analizę obiektu. Maluchy poznają także tajniki pracy konserwatora zabytków, spróbują swoich sił w archeologicznych łamigłówkach oraz nauczą się pisania hieroglifami.
  3. Podczas warsztatów małego radiowca będzie zaś można przeżyć prawdziwą przygodę. Pod okiem profesjonalnego dziennikarza, uczestnicy nauczą się, jak przeprowadzić wywiad czy przygotować rzetelną informację. Maluchy będą również mogły nagrać na profesjonalnym sprzęcie radiowym wierszyk lub piosenkę, którą mailem prześlą do swoich rodziców. Podczas dwudniowego pikniku naukowego najmłodsi goście będę mieli również okazję nauczyć się gry na instrumentach, tańca lub śpiewu, a także wezmą udział w licznych pokazach – wyładowań wysokiego napięcia, tworzenia tornada czy przebijania balonów laserem.

Kiedy: 21 i 22 września, od 11:00 do 18:00
Gdzie: Centrum Handlowe Auchan Komorniki przy ulicy Głogowskiej 432 w Poznaniu
Cena: Bezpłatnie

Centrum Handlowe Auchan klocki lego

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij