II Festiwal „Zaklęte w Dyni”

Dodano: 09 września 2013r.

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa zapraszają na II Festiwal „Zaklęte w Dyni”. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego i obfitować będzie w szereg atrakcji.Dyniowe imprezy organizowane są od lat na całym świecie i wszędzie tam są to wydarzenia ogromnie popularne, przyciągające z roku na rok rzesze fanów i turystów. Od ubiegłego roku takie wydarzenie ma także Małopolska.

  1. O dekoracyjnych możliwościach dyni będzie można przekonać się w trakcie bezpłatnych warsztatów carvingowych, które odbędą się 21 września 2013 r. w Krakowie (os. Ogrodowe 15). W trakcie zajęć, które poprowadzą mistrzowie carvingu z Krakowskiej Szkoły Restauratorów, poznać będzie można sztukę artystycznego rzeźbienia w warzywach i owocach. Zapisy na warsztaty przyjmowane są osobiście w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075) do 18 września lub do wyczerpania miejsc.
  2. Dla osób indywidualnych, rodzin i instytucji przygotowano niezwykłe dyniowe konkursy. Zdolnościami plastycznymi i talentem będą mogli wykazać się Ci, którzy zdecydują się wystartować w konkursie plastycznym Dyniowe cudeńka. Jury oceniać będzie oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji i ogólny wyraz artystyczny. Natomiast Dynia jaka jest, każdy widzi to konkurs adresowany do hodowców i pasjonatów, którzy mogą pochwalić się dyniowym okazem o imponującej wielkości, oryginalnym kształcie czy kolorze. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 17 września.

Najwięcej dyniowych atrakcji czeka jednak na te osoby, które 22 września wezmą udział w imprezie finałowej Festiwalu. W godzinach od 14:00 do 18:00 na terenie zielonym przy os. Centrum E w Krakowie królować będzie dynia. Na przybyłych czekać będą:

  • dyniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży,
  • rękodzieło artystyczne dla dorosłych i seniorów,
  • dyniowy kącik gier i zabaw rodzinnych,
  • dyniowe gry, zabawy i łamigłówki dla najmłodszych,
  • dynia na sportowo – rodzinne konkursy sprawnościowe,
  • czytanie z dynią w tle,
  • dyniowe malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji.

Uczestnicy imprezy będę mogli otrzymać także e-book’a z przepisami na dyniowe pyszności. Konkursy, pokazy i degustacje dla uczestników przygotują także Prymat sp. z o.o. oraz Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Festiwal zakończy wystawa fotograficzna, która w październiku prezentowana będzie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, będącej partnerem Festiwalu.

Kiedy: 21, 22 września
Gdzie: Kraków,  terenie zielonym przy os. Centrum E w Krakowie,
Cena: Bezpłatnie

Festiwal Kraków

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij