Święto Pstrąga w Złotym Potoku

Dodano: 03 sierpnia 2013r.

Tagi: , ,

Złoty Potok w gminie Janów i Śląski Dom Mediowy zapraszają 3 i 4 sierpnia na smakowite święto Pstrąga. Impreza plenerowa zostanie zorganizowana na Błoniach w Złotym Potoku. Będzie to uroczysty rodzinny piknik z z dwudniowym programem scenicznym, podczas którego występują znane polskie zespoły szantowe i jazzowe. Występują polscy i zagraniczni piosenkarze oraz zespoły taneczne.
Dla dzieci organizowane są konkursy:

  • plastyczne „Prośba do Złotej Rybki”
  • muzyczny „Plusk Złotej Rybki”
  • turystyczny „Wiedzy o Złotej Krainie Pstrąga”.

Odbędzie się również pokaz bajek scenicznych. W trakcie festynu organizowane są konkursy rodzinne , które cieszą się wielką popularnością:

„Bieg z Pstrągiem”,
„Płukanie Złota w Złotym Potoku”
„Rzut Podkową” w którym został ustanowiony krajowy rekord do księgi osobliwości.

Przez dwa dni odbywają się także profesjonalne Zawody Wędkarskie w kategorii dla dorosłych i młodzieży. Ogromną popularnością cieszy się konkurs kulinarny dla publiczności „Królewski Pstrąg na 24 sposoby”, który polega na odgadnięciu po smaku nazw 24 potraw z pstrąga.Co roku odbywają się pokazy gastronomiczne przygotowania potraw z pstrąga, które prowadzone są przez znanych telewizyjnych prezenterów kulinarnych. W trakcie imprezy odbywają się pokazy Ratownictwa Wodnego, Mistrzostwa Jurajskiego Parku Linowego oraz rajdy piesze i konne „Złotą Krainą Pstrąga”. Imprezie towarzyszą Turnieje Piłki Nożnej i Turnieje Piłki Plażowej. Jurajskie kuchnie regionalne na festynie oferują kulinarny produkt regionalny – pstrąga, przyrządzonego na kilkanaście sposobów.

Kiedy: 3 i 4 sierpnia
Gdzie: Błonie, Złoty Potok
Cena: Bezpłatne

Złoty Potok

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij