Sierpniowe zajęcia w Muzeum Narodowym.

Dodano: 12 sierpnia 2013r.

Tagi: , ,

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza dzieci w wieku 5 – 12 lat na twórcze zajęcia. Spotkania odbywają się w środy i piątki o godz. 12.00 i trwają ok. 70 minut.

warsztaty dla dzieci

Plan spotkań

  • 21 sierpnia – „Emocje na płótnie”. Przyglądając się obrazom m.in. Marka Rothki, dzieci zastanowią się, jakie budzą w nich emocje. Będzie można porozmawiać również o tym, czy artyści malując, chcieli wzbudzić w widzach określone uczucia, czy woleli, aby ich dzieła każdy odbierał „po swojemu”. Podczas spotkania stworzymy pełne emocji dzieła, które będziemy mogli zabrać ze sobą wszędzie.
  • 23 sierpnia – „Kolekcjoner sztuki”. Słyszeliście o hrabim Ignacym Korwin-Milewskim, wybitnym kolekcjonerze sztuki? W jego bogatych zbiorach znajdowały się obrazy m.in. Jana Matejki, Aleksandra Gierymskiego i Józefa Chełmońskiego. Wiele z tych dzieł można dziś oglądać w galeriach Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas zajęć dowiemy się, jakie były losy hrabiego i jego kolekcji.
  • 28 sierpnia – „W ramach czy bez?”. Podczas spotkania zastanowimy się, po co obrazom ramy. Czy są tylko dodatkiem do dzieła, czy może jego częścią? Czy sama rama może być dziełem sztuki? Każdy będzie mógł także wykonać własną unikatową ramkę.
  • 30 sierpnia – „Zagrajmy dla Rothki”. Muzyka była wielką inspiracją Marka Rothki. W jego pracowni rozbrzmiewały utwory Beethovena i Mozarta. Artysta marzył, by jego prace miały w sobie siłę muzyki. Sprawdzimy, czy mu się to udało, podejmując próbę stworzenia dźwiękowych wersji obrazów malarza.

warsztaty

Kiedy: 21, 23, 28, 30 sierpnia,
Gdzie: Muzeum Narodowe, Warszawa, Al. Jerozolimskie 3
Cena: Zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Opiekunowie wykupują bilet wstępu do Muzeum. Obowiązkowe zapisy na zajęcia przyjmowane są
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 pod nr telefonu +48 22 621 10 31 wew. 246.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij