Sierpień w Muzeum Morskim

Ośrodek Kultury Morskiej – Centralne Muzeum Morskie zaprasza na sierpniowe zajęcia edukacyjne, które przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Program zajęć:

  • 5-9 sierpnia: „O czym marzy rurkoczułkowiec, czyli flora i fauna mórz i oceanów”. Ośrodek Kultury Morskiej. Uczestnicy dowiedzą się, na jakich głębokościach można napotkać rekina, a na jakich ukwiały. Poznają współczesne zagrożenia dla środowiska wodnego. Zapoznają się z budową rafy koralowej i rodzajami różnych muszli. Wykonają stwora morskiego z przedmiotów, które można znaleźć w każdej kuchni.
  • 12 – 16 sierpnia: „Załoga! Do Abordażu!” Spichlerze na Ołowiance. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jaki jest podział obowiązków wśród załogi w czasie walki na morzu, sprawdzą, ile faktycznie ważyły pancerze morskich wojowników i dokonają zuchwałego abordażu na szwedzki okręt.
  • 19 – 23 sierpnia: Gry i zabawy marynarskie. Ośrodek Kultury Morskiej. Każdy marynarz musi być sprawny i szybki, musi umieć przejść pod bomem, złożyć żagiel i dotrzeć z rufy na dziób mimo „sztormu” i co najważniejsze we wszystkim słuchać kapitana. Ale kiedy kończy się praca przychodzi czas na zabawę. Uczestnicy zajęć poznają marynarskie gry i zabawy, zaśpiewają marynarskie pieśni.

Kiedy: Sierpień, godziny 10:00, 12:00
Gdzie: Centralne Muzeum Morskie, Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk, tel.: 58 320 33 58
Cena: 6 zł od uczestnika, rezerwacja on-line, maksymalnie 25 osób

warsztaty w muzeum

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij