Królewskie warsztaty haftu dla dzieci

Muzeum Pałac w Wilanowie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 10 lat na ręczne warsztaty zdobienia tkanin, czy naukę haftu w ramach programu „Wilanowskie spotkania małych artystów„. W czasie warsztatów dzieci dowiedzą się o sekretach tej niezwykłej techniki zdobienia tkanin oraz same będą miały okazję poczuć się jak artyści, tworząc własne dzieła przy użyciu tamborków, igieł, tkanin oraz kolorowych nici. Dawna i już trochę zapomniana sztuka haftu jest doskonałą lekcją cierpliwości rozwijającą zdolności manualne. Każdorazowo warsztaty będą rozpoczynały się od przedstawienia krótkiej historii haftu, prezentacji najpiękniejszych przykładów dzieł stworzonych za pomocą tej techniki. Następnie dzieci otrzymają wskazówki dotyczące haftu krzyżykowego i materiały potrzebne do wykonania własnych kompozycji.

warsztaty haftu

Harmonogram weekendowych warsztatów haftu dla dzieci:

  • Haftujemy królewskie ogrody – 31 VIII, godzina 13:30–15:00, namiot historyczny (park). Rezydencja króla Sobieskiego od wielu lat słynie z pięknych ogrodów pełnych pachnących, kolorowych kwiatów. Uczestnicy warsztatów na podstawie specjalnych wzorników będą mieli okazję i możliwość wyhaftowania własnej wersji wilanowskich ogrodów.
  • Wzornikowe szaleństwo – 28 IX, godzina  13:30–15:00, namiot historyczny (park). W pałacu i jego otoczeniu można odnaleźć mnóstwo wzorów i kolorów. Uczestnicy po krótkim wstępie o wykorzystaniu różnych trendów w hafcie, będą mieli za zadanie odtworzyć lub wykreować własne pomysły na piękne i niepowtarzalne wzory.
  • Nadworny dekorator cz. I i II – 26 X i 30 XI, godzina 13:30–15:00, namiot historyczny/pałac. Niemal na każdym dworze królewskim znajdowały się osoby odpowiedzialne za piękny wystrój apartamentów. Dekorator musiał mieć świetny gust, żeby odpowiednio dobierać wzory i kolory. Tym razem dzieci wcielą się w role dekoratorów i spróbują stworzyć haftowane kompozycje, które z pewnością zachwyciłyby samego króla!
  • Świąteczne wyszywanie – 14 XII, godzina 13:30–15:00, miejsce realizacji: pałac. Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym szczególnie ceni się domowe ciepło, a w gronie rodzinnym przychodzi wiele pomysłów na wspólne spędzanie zimowych wieczorów. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do niektórych z nich się przekonać, haftując świąteczne motywy na serwetach. Dowiedzą się również, jak Święta Bożego Narodzenia spędzał król Jan III z rodziną.

Kiedy: Zajęcia będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca, począwszy od kwietnia, w godzinach od 13:30 do 15:00
Gdzie: Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, namiot historyczny (przy wejściu do parku)
Cena: Bilet wstępu do parku (5 zł – bilet normalny, 3 zł – bilet ulgowy). Koszt: 10 zł od każdego uczestnika warsztatów (zarowno dziecka jak i dorosłego). Na warsztaty obowiązuje rezerwacja: rezerwacja@wilanow-palac.pl lub pod numerem tel. 22 842 07 95

 Muzeum Pałac w Wilanowie

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij