Żywioły i sztuka – lato w muzeum

Dodano: 23 lipca 2013r.

Tagi: , , , ,

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie zaprasza na bezpłatne, wakacyjne zajęcia edukacyjne dla dzieci. Twórcze spotkania mają za zadanie pobudzenie do kreatywnego myślenia i połączenia tego ze świetną zabawą. Ponadto dzieci w czasie warsztatów poznają sztukę współczesną, techniki malarskie oraz eksponaty w bardziej interesujący sposób niż poprzez zwykłą wizytę w muzeum.

Lato w MOCAK-u:

Oko-lice – wakacyjne warsztaty plenerowe dla zorganizowanych grup. Podczas spotkań dzieci zapoznają się z dziełami z Kolekcji Muzeum oraz z jego otoczeniem, tworząc pomysłowe szkice i prace plastyczne. Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą.

28 lipcaBogactwo sztuki (cz. 1) – będzie to okazja do zwiedzenia wystawy Ekonomia w sztuce, zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, jak również do stworzenia prac plastycznych. Po zakończeniu warsztatów organizatorzy zapraszają do udziału w bezgotówkowych targach wymiennych, podczas których będzie można wymienić się książkami.

9 sierpnia – Kolekcjonuj wspomnienia – warsztaty twórcze, których tematem jest nowa odsłona Kolekcji MOCAK-u. Podczas spotkania dzieci zastanowią się nad ideą kolekcji oraz przywołają własne wspomnienia z wakacji.

10 sierpnia – Bogactwo sztuki (cz. 2) – druga część spotkania poświęconego ekonomii. Po zakończeniu warsztatów organizatorzy zapraszają do udziału w bezgotówkowych targach wymiennych. Tym razem będzie można wymienić się ubraniami.

Kiedy: 28 lipca, 9 i 10 sierpnia
Gdzie: MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4, 30-702 Kraków
Cena: Bezpłatne

wakacje warsztaty

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij