„Miastotwory” na wakacje w Centrum Nauki „Kopernik”

Dodano: 12 lipca 2013r.

Tagi: , , ,

Centrum Nauki Kopernik zaprasza od 14 lipca, o godzinie 11:00 – dzieci (w wieku 7-12 lat) na twórcze warsztaty, podczas których będzie można zaprojektować i zbudować eksperymentalne miastotwory. W każdą letnią niedzielę dzieci będą budować inne miasto, badać i rozwiązywać jego problemy.

Harmonogram Miastotworów:

  • 14 lipca – Paroko- Miasto. Ile w mieście jest miejsca dla ludzi, a ile dla samochodów – gdzie odpoczywają ludzie, a gdzie samochody? Zbudujemy zielony system komunikacji, wymyślimy alternatywne sposoby transportu.
  • 21 lipca – Gra w miasto. Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Pokażemy proste metody projektowania i poszukamy ładu przestrzennego.
  • 28 lipca – Reklamacje. Reklama w przestrzeni publicznej to problem zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miast. Wspólnie stworzymy miasto jak z reklamy.
  • 4 sierpnia – Mosto – Miasto. Most przez rzekę, most nad autostradą – wykorzystajmy miejską przestrzeń jak najlepiej! Poznamy różne konstrukcje mostów i nauczymy się, jak można je dodatkowo wykorzystać.
  • 11 sierpnia – Infra- Miasto. Tramwaj, autobus, metro. Poznajemy sposoby rozwiązywania problemów komunikacji w mieście i próbujemy wspólnymi siłami rozwiązać miejski supeł drogowy.
  • 18 sierpnia – Miasto w chmurach. Chodzące miasto, plug-in city… miasto w chmurach! Poznajemy fantazyjne koncepcje miast i tworzymy własne urbanistyczne wizje przy pomocy niekonwencjonalnych materiałów.
  • 25 sierpnia – Miasto przyszłości. Wysyłamy misję badawczą na Księżyc z zadaniem stworzenia tam nowej ludzkiej siedziby. Co będzie nam potrzebne w kosmosie? Domy, szkoły, teatry? A może wielkie fortece jak z „Gwiezdnych wojen”?

Kiedy: Od 14 lipca – każda niedziela, aż do końca wakacji (godzina 11:00)
Gdzie: Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa, tel. kom.: + 48 604 19 46 89
Cena: Bezpłatnie

Centrum Nauki Kopernik

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij