Święto Kabat z atrakcjami dla dzieci.

Park przy Bażanciarni to niezwykle ciekawe miejsce, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego. Tym razem 30 czerwca odbędzie się tam – w godzinach od 12:00 do 21:00 – Święto Kabat, które zostało zorganizowane przez Dzielnicę Ursynów. W programie imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci, warsztatów, pokazów, koncertów oraz jarmarku rękodzieła i produktów regionalnych. Podczas wieczornego koncertu wystąpią: takie zespoły jak „Projekt Another Brick In Warsaw” (prapremiera większego
projektu przygotowywanego przez Stołeczną Estradę – Let’s Dance Pink Floyd) oraz zespół MOMO – uczestnik konkursu SuperPremiery 2013 podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Harmonogram spotkania:

Muzeum bajek, Baśni i opowieści „MuBaBaO”. Program obejmuje bajkowe przedstawienia w połączeniu z działaniami kreatywnymi przy użyciu miliona klocków MuBaBaO. Po wysłuchaniu opowieści inspirowani nimi uczestnicy stworzą magiczne budowle. Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub grupowo, mogą mieć też charakter modułowy, czyli kolejne osoby
dobudowują następną część istniejącej już konstrukcji.

Warsztaty Plastyczne „mój WŁASNY świat”. Uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć swój własny, mały, barwny świat i złożyć z nich wspólną konstrukcję. W efekcie powstanie coś między rzeźbą a architekturą, coś co jest jednolite, a zarazem maksymalnie zróżnicowane.

Twój Robot . Stoisko łączące robotykę z najnowszą technologią 3D – co 15 minut z drukarki będą wychodzić breloki w kształcie robota, które będzie można wygrać w specjalnie przygotowanym konkursie. Zaprezentowany zostanie Robot Terminus – zdalnie sterowany pojazd pomiarowy stworzony przez koło naukowe z Politechniki Warszawskiej. Będzie można zmierzyć się z robotem w układaniu kostki Rubika na czas.

Star Wars Artistic Team. Star Wars Artistic Team, czyli S.W.A.T. jest stowarzyszeniem charytatywnym działającym na rzecz dzieci, promującym świat Gwiezdnych Wojen (Star Wars). Na imprezie przeniesie dzieci w międzygalaktyczną podróż.

Klub Aikido Tanren Dojo. Klub Aikido Tanren Dojo założony przez sensei Przemysława Gawrońskiego to miejsce hartowania ducha przez trening. Podczas imprezy każdy będzie mógł skonsultować się z instruktorami i spróbować swoich sił.

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Zawody ping-ponga oraz piłkarzyki

Jarmark rękodzieła i produktów regionalnych. Podczas jarmarku nie zabraknie naturalnych regionalnych produktów: świeżych soków z tłoczni Maurera, wspaniałych prawdziwych miodów z Tęczowej Pasieki, o których opowie pszczelarz Zbigniew Durajczyk, naturalnego pieczywa kurpiowskiego sękaczy z cukierni „Zaniewicz” i wielu innych. Miłośnicy pięknych przedmiotów również znajdą coś dla siebie. Będzie można kupić ręcznie wykonane drobiazgi: biżuterię, przedmioty wyplatane z wikliny, zabawki.

Program sceniczny dla dzieci:

Mini FIK Show!!! – Występ przygotowany przez Fundację im. Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci. Wystąpi jedna z założycielek fundacji, krewna Pani Ireny – wokalistka Dorota Jarema, solistka Tryptyku Piotra Rubika. Razem z nią śpiewać będzie grupka dzieci- FIKolątek, a akompaniament wzbogaci swoimi instrumentami perkusyjnymi  Ryszard Bazarnik, finalista programu Mam Talent.
Razem z nimi zgromadzone na pikniku dzieci będą mogły zaśpiewać słynny przebój „Zuzia -lalka nieduża”. Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci powstała w ubiegłym roku, w setną rocznicę urodzin aktorki. Celem fundacji jest utrwalanie dorobku Pani Ireny oraz wspieranie nowej twórczości i działań artystycznych adresowanych do najmłodszych z dbałością o zachowanie wysokiego poziomu, do jakiego obliguje fundację jej Patronka. Fundacji przyświeca hasło, które Jej przyświecało „Dla dzieci tak samo, tylko lepiej”.

Taneczne pokazy przygotowane przez kabarety „Dance Studio”:

  • pokaz tańców towarzyskich w parach oraz salsy
  • pokaz gimnastyki artystycznej (kilkukrotna mistrzyni Polski)
  • pokaz formacji tańca towarzyskiego małych dzieci – po występie choreograf grupy poprowadzi wspólną zabawę taneczną dla dzieci połączoną z konkursem i nagrodami.
  • o 17.30  – wspólne zajęcia zumby

Koncerty (od godziny 19)

  1. Another brick in Warsaw
  2. Momo

Kiedy: 30 czerwca, godziny od 12:00 do 21:00
Gdzie:
Park przy Bażanciarni, Warszawa
Cena:
Bezpłatne

Bażanciarnia koncert Park  MuBaBaO

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij