Nieziemskie chwile w Centrum Handlowym

Centrum Handlowe Auchan Krasne zaprasza najmłodszych 16 czerwca na nieziemskie chwile do mobilnego planetarium, gdzie dzieci dowiedzą się czym jest sfera armilarna, jak wyglądają wyrzuty materii słonecznej i jak daleko jest do krańca wszechświata. Będzie to również okazja do spotkania z samym Mikołajem Kopernikiem. Spotkanie w przestrzeni kosmicznej umożliwi jedyne w Polsce Astronomiczne Laboratorium Mobilne Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.
Dzieci zainteresowane przestrzenią kosmiczną będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w sześciu wyjątkowych projekcjach ukazujących między innymi unikatowość planety, przebieg życia widocznych na niebie gwiazd czy historię astronomii. Za pomocą wyposażonych w specjalne filtry teleskopów, każdy będzie mógł bezpiecznie zaobserwować przejawy aktywności gwiazdy. Po wizycie w laboratorium, pojęcia takie jak plamy czy widmo słoneczne nie będą już nikomu obce.

Mikołaj Kopernik

Teleskopowej obserwacji nieba towarzyszyć będą również warsztaty astronomiczne, podczas których młodzi astronomowie poznają historię i naturę meteorytów. Zaprezentowane zostaną także okazy różnych ich rodzajów. Gościem specjalnym w Centrum Handlowym Auchan Krasne będzie postać znana na całym świecie. Galerię odwiedzi sam Mikołaj Kopernik. Profesjonalny aktor olsztyńskiego Teatru im. Jaracza, wcielający się w wielkiego uczonego, odpowie na pytania najmłodszych oraz zaprezentuje atrakcyjny instrument astronomiczny – sferę armilarną, będącą modelem sklepienia niebieskiego.

Kiedy: 16 czerwca, w godzinach od 11:00 do 17:00
Gdzie: Centrum Handlowe Auchan Krasne, Krasne 20B, 36-007 Krasne k. Rzeszowa
Cena: Bezpłatne

Kopernik mobilne mlanetarium

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij