Festiwal „Sztuka malucha”

Dodano: 25 czerwca 2013r.

Tagi: , , ,

Centrum Sztuki Dziecka zaprasza 26 czerwca na kolejny dzień międzynarodowego festiwal sztuki dla najmłodszych. Jak co roku, podstawę programu stanowić będą spektakle teatralne z Polski i Europy. Oprócz spektakli zaprezentowane zostaną formy, których wspólnym mianownikiem jest korzystanie z technik teatralnych, mimo że ich źródło stanowią inne gatunki artystyczne. Uzupełnieniem programu będą spotkania warsztatowe dla dzieci i rodziców, prowadzone przez doświadczonych psychologów, artystów i animatorów. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w przestrzeni stworzonej z myślą o małych dzieciach i ich potrzebach.

W środę 26 czerwca w programie Festiwalu:

  • Teatr Poddańczy (Olsztyn) „Smakułyki” – w godzinach 10:00 / 12:00 / 17:00. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 4 lat trwa 30 min. + 15 min. zabawy. Spektakl otwiera przed dziećmi magiczny świat zakamarków kuchennych: jak brzmi cukier? jak twardy jest orzech? ile potrzeba mąki, by na stole zapanowała zima? jakie zaklęcia kryją się w książce kucharskiej? Na te pytania odpowiedzi szukają twórcy spektaklu. Kuchnia jest krainą dźwięków i wielu zmysłów. Aktorzy prowadzą przez nią widzów, uczą ich, jak rozpoznawać przedmioty, rozróżniać zapachy, nazywać zjawiska w kuchni oraz w jaki sposób, za pomocą otaczających obiektów, tworzyć instrumenty – cymbałki ze sztućców, bębny z misek i garnków. Działając na zmysły dziecka, sztuka rozwija wyobraźnię, zachęca do zabawy i odkrywa tajemnice słodkiego świata wypieków.
  • Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu „Z życia szmatek” – w godzinach 10:30 / 12:30 / 17:30 zostanie wyświetlony seans filmowy dla dzieci od 3 do 5 lat. Co zrobić, gdy nagle z ciemnego pokoju zaczynają dobiegać niepokojące odgłosy kąpieli? Kolorowe szmatki o imionach: Mitenka, Jasie, Chustek i Skarpeta postanawiają poznać Pluskającą Wodę. To będzie ich pierwsza kąpiel. Co wydarzy się dalej? To niespodzianka!

Kiedy: 26 czerwca
Gdzie: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań
Cena: 15 zł

teatry dla dzieci

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij