Warsztaty w Concordia Design

Dodano: 15 maja 2013r.

Tagi: , ,

Concordia Design zaprasza na kolejne warsztaty dla dzieci podczas, których najmłodsi będą tworzyć eksponaty na wystawę designu. Jej premiera odbędzie się podczas III edycji Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci w Concordia Design 25-26.05. Warsztaty odbędą się 18 i 19 maja i dzieci będą na nich tworzyć konstrukcje meblowe, zaprojektują autorską okładkę magazynu, a także opracują książkę kucharską.

Harmonogram warsztatów

18 maja, godzina 10:30 – 13:00 (Nie)zamieszkała wyspa. Warsztaty dla dzieci od 7 roku życia. W niedalekiej przyszłości, ludzkość jest w posiadaniu budulca, z którego można tworzyć zupełnie nowe światy oraz ich mieszkańców. Dzieci otrzymają niezwykle ważne zadanie testowania tego wynalazku. Czy sprawdzi się w ich dłoniach? Uczestnicy warsztatów stworzą dużych rozmiarów mieszkańca wyspy, który stanie się eksponatem na Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci (25 i 26 maja). W trakcie kreatywnych otwartych warsztatów z meblami Smart by VOX, dzieci będą rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną i kształtować kreatywność poprzez liczne zadania twórcze. Specyfika zadań stymuluje indywidualne, kreatywne zdolności. Podczas zajęć zostaną wykorzystane metody, pozwalające na zaspokojenie wszystkich zmysłów i kanałów sensorycznych dziecka. Wszystko to odbywać się będzie w atmosferze zabawy oraz wielopoziomowości doświadczeń małego człowieka.

Concordia design

18 maja, godzina 13:30 – 16:00 Nasze małe studio graficzne. Warsztaty dla dzieci od 6 roku życia. Dzieci stworzą autorską okładkę magazynu na wystawę Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Zaprojektowanie okładki to nie taka prosta sprawa. Wie o tym każdy graficzka i grafik. Mali uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak kolektywnie stworzyć okładkę magazynu dla dzieci i ich rodziców/opiekunów. Wspólnie wymyślą do niej layout, temat numeru, a może zdecydują się na wywiad ze znaną gwiazdą? Okładka magazynu „Kikimora” w dużym rozmiarze stanie się eksponatem Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci (25 i 26 maja).

Concordia design

19 maja, godzina 10:30 – 13:00 Kucharska Bio-drużyna. Warsztaty dla dzieci od 6 roku życia. Dzieci stworzą książkę kucharską na wystawę Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się co to jest Bio -Trend. Zmienią się w bio-drużynę i razem stworzą przefajną, autorską książkę kucharską. Nie tylko spiszą przepisy, ale także narysują potrawy.Książka kucharska z bio-produktów LIDL w dużych rozmiarach stanie się eksponatem na Wystawie Designu i Kreatywności dla Dzieci (25 i 26 maja).

gotowanie przez dzieci

19 maja, godzina 13:30 – 16:00 Otwórz magiczny świat. Warsztat dla dzieci od 6 roku życia. Dzieci stworzą kreatywny portal na wystawę Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Co kryje się za drzwiami? Pewnie następny pokój, albo kuchnia. A co jeśli dzieci dodadzą do drzwi odrobinę magii? Zdecydowanie będzie się za nimi kryć znacznie więcej!Uczestnicy warsztatu z Drzwiami i Podłogami VOX, wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię kreują magiczny świat, który może znajdować się tuż obok nas.  Drzwi do magicznego świata, posiadają wejście dla czarodziejskiego kotka, czyli kompana dzieci w tej niesamowitej podróży.

bajki

19 maja, godzina 13:00 – 16:00 Rodzinna Niedziela z Dice +. Podczas tego dnia dzieci wraz z rodzicami będą grać w gry planszowe, ale nie takie kartonowe, tylko nagrane na tablety! Interaktywna kostka marki Dice+, połączona niewidzialnym kablem bluetooth zawojuje ten dzień. Po wykonanym rzucie, wynik wyświetli się na kostce, a pionki w połączonej z kostką elektronicznej grze same się przesuną.

interaktywne

Kiedy: 18 i 18 maja, godziny od 10:30 do 16:00
Gdzie: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
Cena: Cena każdego warsztatu to 5 zł.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij