Targi Książki dla dzieci i młodzieży – Wrocław 2013

Już 23-26 maja ruszy 4 edycja Targów Książki dla dzieci i młodzieży „Dobre strony 2013”. Impreza odbędzie się we Wrocławiu, a będą towarzyszyły jej liczne atrakcje promujące czytelnictwo i kreatywne spędzanie czasu z dziećmi i młodzieżą.  W czasie wydarzenia odbędzie się szereg spotkań autorskich np. z Justyną Rapacz, autorką książki „Szlakiem wrocławskich legend”, Krzysztofem Głuchem, który napisał „Szlakiem wrocławskich krasnali”.

  • 24 maja – godzina 16.00 przed namiotem targów odbędzie się pokaz wielkich baniek mydlanych połączony z zabawami dla dzieci.
  • 25 maja – godzina 13.00 do „Dobrych Stron” przyłączy się Wrocławski Teatr Lalek, który w ramach cyklu „Słuchaj!” zaprasza małych widzów na czytanie sztuki teatralnej z muzyką na żywo. Tym razem będzie to okazja, by posłuchać sztuki Jarosława Jakubowskiego „Wielka podróż Malinowego Królika”, która została wyróżniona w XXII konkursie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Czytanie będzie inscenizowane, a wyreżyseruje je Katarzyna Donner. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc, której należy dokonać dzwoniąc na numer tel. 71 335 49 11 / 12 / 49.

W czasie targów na Placu Solnym dzieci znajdą również plac zabaw oraz ogromną grę planszową. Ponadto, dzieci i dorośli będą mogli się zaangażować w rozmaite aktywności takie jak: warsztaty archeologiczne „I Ty możesz zostać jaskiniowcem”, Bajkomalowanie, czy warsztaty plastyczne odbywające się pod hasłem „Księżniczki, smoki i rycerze, czyli recepta na dobrą zabawę”.Niewątpliwą atrakcją dla dzieci i rodziców będzie spotkanie z Niedoparkami. Warsztaty szycia maskotek ze skarpetek, nawiązujące do książki w której można poznać tajemnicę wciąż ginących pojedynczych skarpetek. Na dzieci i młodzież czeka również „Maraton Książkowy”. Ci, którzy zdecydują się w nim wystartować będą mieli okazję m.in. spędzić noc w bibliotece, poznać przepis na dobrą książkę, a nawet wziąć udział w warsztatach kulinarnych. W ramach maratonu we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędą się zajęcia pod hasłem „książka a teatr”. Do wyboru będą także rozmaite warsztaty plastyczne – m.in. malowania T-shirtów oraz gry miejskie i spektakle.

Bajarze i Koziołek Matołek

Tak jak w poprzednich latach na targach zawitają Bajarze. Łatwo ich rozpoznać, bo poza charakterystycznymi ubrani noszą przy sobie duże, stare zwoje, z których odczytują baśnie. Zachęcają do czytania wszystkich wrocławian, ale potrafią też słuchać i chętnie zapiszą każdą ciekawą historię, którą opowiedzą im napotkani przechodnie. W tym roku całą gromadę Bajarzy dzieci spotkają w okolicach Palcu Solnego. Będą bawić się z dziećmi, czytać, rozdawać balony, ale także pomogą zagrać w największą we Wrocławiu planszową grę. Tych, którzy dojdą do mety nagrodzą upominkami. Aby spotkać Bajarza warto również przejechać się tramwajem 33 Plus. Właśnie w tym tramwaju od 24 do 26 maja (w godzinach 14.00-16.00), na trasie Rondo Regana – Plac Jana Pawła II uczestnicy mają szansę przysiąść się do Bajarzy i przekonać się, jakie niespodzianki przygotowali w tym roku dla współtowarzyszy podróży. Poza Bajarzami na „Dobre Strony” przybędzie prosto z Pacanowa jeszcze jeden, bajkowy gość specjalny, którym będzie oczywiście Koziołek Matołek! Ten najsławniejszy polski koziołek obchodzi w tym roku swoje 70-lecie i z tej okazji zaprosi dzieci m.in. do wyjątkowego urodzinowego konkursu, a także wykona „Głośne Meeczenie bajek” i zachęci do wspólnych tańców i figli przy muzyce. Każdy chętny będzie mógł oczywiście zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Kiedy: 23 – 26 maja
Gdzie: Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży, Wrocław, Plac Solny.
Cena: Bezpłatnie

Wrocław, Plac Solny

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij