Święto literatury „Dobre Strony” już za nami:-)

Zakończyły się organizowane (23 – 26 maja) we Wrocławiu IV Ogólnopolskie Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony” 2013. Podczas targów została przyznana nagroda Prezydenta Wrocławia dla wydawców, a impreza przyciągnęła tłumy dorosłych poszukujących dobrej literatury dla swoich pociech oraz dzieci, na które czekało wiele atrakcji. Pawilon wystawców na Placu Solnym cieszył się dużym zainteresowaniem i był licznie odwiedzany zarówno przez małych, jak i dorosłych miłośników literatury. Dla tych, którzy nie zdążyli jednak dotrzeć na „Dobre Strony” organizatorzy mają dobrą wiadomość – kolejny wielki kiermasz literatury we Wrocławiu już w czerwcu (20-23 czerwca)!

Targi Książki dla dzieci i młodzieży

„Dobre Strony” od czterech lat przyczyniają się do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych Wrocławian. Edukują, proponują dobrą literaturę, podpowiadają, co warto czytać i wspierają rynek wydawniczy m.in. wybierając książkę roku dla dzieci i młodzieży i nagradzając wydawców. W tym roku do Wrocławia zjechało trzydziestu wystawców z całej Polski, a Plac Solny został opanowany nie tylko przez młodych miłośników literatury, ale także przez zachęcających do czytania Bajarzy – ambasadorów wrocławskich targów. Nie zabrakło również rozmaitych postaci z bajek na czele z 80-letnim Koziołkiem Matołkiem, który przybył do Wrocławia prosto z Pacanowa! Odbyły się liczne spotkania autorskie, warsztaty, konkursy i spektakle. W dniach 23-26 maja 2013 młodzi fani książek mieli sporo okazji do świętowania. Na Placu Solnym został rozstawiony wielki biały namiot wypełniony po brzegi najciekawszymi, bogato ilustrowanymi książkami różnego typu – od przygodowych, przez edukacyjne i fantastyczne, aż po bajki, baśnie i przewodniki. W ofercie znalazły się również oryginalne gry planszowe. Można tu więc było wybrać ciekawy prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, albo po prostu spędzić wspólnie rodzinne popołudnie korzystając z licznych atrakcji i poznając nowości wydawnicze. Odbyły się m.in. spotkania autorskie z Lidią Miś, Urszulką Kozłowską, Anną Paszkiewicz, Justyną Rapacz, Przemysławem Wechterowiczem, Waldemarem Cichoniem, czy Krzysztofem Głuchem.

Ogólnopolski kiermasz książki

Dzieci i rodzice mogli wziąć udział w warsztatach szycia maskotek ze skarpetek, które nawiązywały do popularnej książki Niedoparki. Podczas tegorocznych targów najmłodsi mieli okazję rymować z Koziołkiem Matołkiem i Księżniczką, która spała na ziarnku grochu oraz brać udział w wielu prowadzonych przez nich zabawach edukacyjnych. Wielką popularnością cieszyła się ogromna gra planszowa, w którą z uczestnikami grali Bajarze. Można ich było również spotkać w tramwajach MPK, gdzie w ramach akcji „Cały tramwaj czyta” z powodzeniem zachęcali podróżnych do wspólnego czytania! Ponadto na dzieci czekał wyjątkowy plac zabaw, a mali naukowcy chętnie zatrzymywali się przy pokazach Humanitarium, gdzie mogli wspólnie z animatorami do woli eksperymentować i cieszyć naukowymi odkryciami. Dodatkowo w ramach targów „Dobre Strony” dzieci obejrzały spektakl Wielka podróż Malinowego Królika Wrocławskiego Teatru Lalek, który w ramach cyklu „Słuchaj!” zaprosił na czytanie sztuki Jarosława Jakubowskiego z muzyką na żywo.  Targom towarzyszył także cykl imprez dla dzieci i młodzieży odbywających się pod hasłem Maraton Książkowy oraz konferencja dla bibliotekarzy Radość czytania, podczas której profesjonaliści zastanawiali się, jak ofertę bibliotek uczynić bardziej atrakcyjną dla dzisiejszych młodych czytelników.
Wrocław

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij