Rodzinne eksperymenty w laboratorium Kopernika

Centrum Nauki Kopernik zaprasza w weekendy do Laboratorium Kopernika  na rodzinne zajęcia weekendowe (dzieci od 9 roku życia) . W 45 minut można samodzielnie skonstruować żarówkę, spojrzeć na świat oczyma robota, rozwiązać zagadkę kryminalną lub zajrzeć do wnętrza serca. Do wyboru są cztery tematy w czterech laboratoriach.

  • Fizyka: „Rozpalone do białości”. Zanim Thomas Edison opatentował żarówkę w 1880 roku, eksperymentował z setkami różnych materiałów, żeby znaleźć taki, który będzie świecił jasno i długo. Spośród różnych przedmiotów będzie trzeba wybrać te, z których można zbudować żarówkę, następnie złożyć ją i sprawdzić, jak świeci. Olśniewające rezultaty gwarantowane!

Kopernik

  • Chemia: „Na tropie złodzieja”. Bałagan, na podłodze jakieś przedmioty i papiery, otwarty sejf, zbita szklanka, ślady czegoś czerwonego… Policjanci dostarczyli do laboratorium różne przedmioty z miejsca zbrodni. Trzeba przebadać i zidentyfikować ślady pozostawione przez złoczyńcę. Sprawdzić odciski palców, odczytać niewidoczną wiadomość oraz wykryć ślady krwi. Zadanie: wytropić złodzieja!

Kopernik

  • Biologia: „Pełnokrwista biologia”. Badając prawdziwą zwierzęcą krew można sprawdzić, jak reaguje ona z różnymi substancjami – kwasem octowym, alkoholem i wodą utlenioną. Uczestnicy wykonają rozmaz krwi i obejrzą go pod mikroskopem. Dowiedzą się – skąd się biorą grupy krwi i jak czytać wyniki badań. Na koniec uczestnicy zajrzą do wnętrza prawdziwego serca. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

biologia

  • Robotyka: „Okiem robota”. Jak widzą roboty? Czy dobrze radzą sobie w ciemnościach, czy – jak ludzie – muszą wytężyć wzrok, by cokolwiek dostrzec? O tym bedzie można dowiedzieć się na zajęciach, na których uczestnicy spojrzą na świat jego oczami. Będzie można wcielić się w role wynalazców i zbudować robota, który będzie reagował na światło. Przy okazji wszyscy dowiedzą się, jaki wpływ na rozwój robotyki miały dżdżownice i węże.

Warsztaty rodzinne

Kiedy: Soboty i Niedziele w godzinach: 11.30, 12.45, 14.30 i 15.45
Gdzie: Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa, tel. kom.: + 48 604 19 46 89
Cena: 9 zł + bilet do Kopernika.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij