Magia ogrodów dla dzieci – warsztaty.

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu „Magia Ogrodów”.

Magia Ogrodów

Harmonogram warsztatów:

  • 8, 9 czerwca, w godzinach od 11:00 do 13:00 „W herbarium św. Hildegardy”. Zajęcia poświęcone będą historii średniowiecznych ogrodów klasztornych i leczniczym właściwościom uprawianych w nich ziół. W ramach zajęć dzieci zwiedzą m.in. średniowieczny wirydarz. W części praktycznej dzieci nauczą się rozpoznawać wybrane gatunki ziół po zapachu i wyglądzie, skosztują naparu z mięty i melisy, wykonają też ozdobne tabliczki do ogrodu z nazwami roślin. Naukę rozpoznawania roślin ułatwi gra planszowa z kartami typu „Memo” pt. „Niezłe ziółko”. Będzie ona polegała na ułożeniu kart z rysunkami roślin w polach z ich nazwami. Każda karta z tyłu będzie posiadała dodatkowo informacje z ciekawostkami o danej roślinie. Plansza do gry będzie nawiązywać do planu średniowiecznego herbarium.
  • 21, 22 września, w godzinach od 11:00 do 13:00 „Co to jest Land Art?”. W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się, czym charakteryzuje się Land Art i poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. W części warsztatowej wykonają w parku im. J. Słowackiego instalację w stylu Land Art`u wykorzystując przy tym znalezione liście, kasztany, gałązki. Przy tej okazji nauczą się rozpoznawać po liściach, owocach i korze różne gatunki roślin drzewiastych.
  • 19, 20 października, w godzinach od 11:00 do 13:00 „W barokowym ogrodzie”. Zajęcia poświęcone będą charakterystycznym cechom ogrodu barokowego. W części warsztatowej dzieci wykonają wspólnie (w dużej skali) imitacje parterów haftowych. Uczestnicy, podzieleni na grupy, otrzymają czarnobiałe plansze z narysowanymi fragmentami wzoru dywanowego. Każde z pól wzoru zostanie oznaczone inną cyfrą. Zadaniem dzieci będzie pokolorowanie pastelami pól zgodnie z załączoną legendą (jednej cyfrze odpowiada jeden kolor). Po pokolorowaniu plansze zostaną połączone w jedną kompozycję. Na koniec dzieci uzupełnią partery szpalerami drzew wykonanych przez siebie z tektury.
  • 16, 17 listopada, w godzinach od 11:00 do 13:00 „W parku angielskim”. Zajęcia poświęcone będą charakterystycznym cechom ogrodów w stylu angielskim. W części warsztatowej dzieci, pracując w kilkuosobowych grupach, wykonają dioramę parku angielskiego wykorzystując przy tym szablony z sylwetami drzew i krzewów oraz papier z nadrukowanymi fotografiami listowia, kory, trawy.

warsztaty magia ogrodów dzieci

Kiedy: 8,9 czerwca, 21, 22 wrzesnia, 19, 20 października, 16, 17 listopada, w godzinach od 11:00 do 13:00
Gdzie: Muzeum Architektury we Wrocławiu, 50-156 Wrocław, Bernardyńska 5, edukacja@ma.wrop.pl, 71 344 82 79
Muzeum Architektury

Więcej na http://www.ma.wroc.pl/edukacja272.html 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij