Kids Design podczas Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów

Fundacja Open Mind zaprasza od 9 do 12 maja – do Hali Ludowej na Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów MFDP Wroclove Design. Festiwal inauguruje cykl całorocznych działań o charakterze wystawienniczym, edukacyjnym i happeningowym Laboratorium Designu i Sztuki realizowanego w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Festiwal otrzymał Honorowy Patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia i Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. I edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WrocLove Design to europejskie święto designu i sztuki, poświęcone rzeczom dobrze zaprojektowanym oraz ludziom, którzy je tworzą. Podczas czterodniowego spotkania odbędą się liczne wystawy i prezentacje, w ramach których zostaną zaprezentowane wyjątkowe projekty z szeroko rozumianego świata designu. Zostanie pokazany design
przyjazny odbiorcy, obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę użytkową, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe. Istotną cześć programu stanowić będą również spotkania edukacyjne: warsztaty, wykłady i spotkania z autorytetami w dziedzinie dobrego projektowania. W ramach I edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców do świata rzeczy dobrze zaprojektowanych, czyli do strefy Kids Design. Projektowanie, które inspiruje. Nauka i zabawa poprzez wystawy, warsztaty, konkursy. Prezentując nowoczesne trendy w projektowaniu i wzornictwie dedykowane dzieciom, będzie można przekonać się, jak ważna na każdym etapie rozwoju jest dobrze zaprojektowana przestrzeń.

Kids Design
Warsztaty dla wszystkich:

  • Warsztaty IKEA hacking
  • Warsztaty z renowacji mebli
  • Warsztaty samodzielnej budowy wertykalnych ogrodów
  • Warsztaty Food Design
  • Warsztaty sitodruku „Być jak Andy Warhol”
  • Warsztaty „Człowiek dla zwierząt” – szczególnie dla seniorów
  • Happening Anny Szuflickiej

Warsztaty KIDS DESIGN :

10, 11 maja w godzinach od 16:00 do 17:30 „Gry planszowe ręcznie wykonane”. Otwarte warsztaty dla dzieci. Dam! design zostało stworzone z pasji i chęci wspólnego działania na polskim rynku sztuki użytkowej. W swoich projektach twórcy starają się łączyć estetykę i funkcjonalność. Tworzą zarówno produkty dla dzieci jak i dorosłych. Wszystkie gry-zabawki dostępne w prezentowanej ofercie zostały rzetelnie przetestowane przez rodziców wraz z ich pociechami. Gry-zabawki wymagają zaangażowania intelektualnego i są w opozycji do kolorowego natłoku plastikowych zabawek.

11, 12 maja, w godzinach od 12:00 do 13:30 „Zrób sobie stwora, który odgoni każdego potwora!” – warsztaty dla młodych i najmłodszych krawieckich czeladników- rozwijające zdolności manualne, uczące kreatywnego myślenia i pobudzające wyobraźnię.

11 maja, w godzinach od 12:00 do 14:00 „Budujemy miasta 3D”. PANATO zaprasza do udziału w kreatywnych warsztatach dla dzieci, podczas których młodzi adepci projektowania zamienią się w designerów i architektów i samodzielnie wykonają rzeczy, którymi na co dzień się otaczają i których używają.

11, 12 maja, w godzinach od 14:30 do 16.00 – „Gry Planszowe”. Projekt plansz- przebieg trasy, zebranie pomysłów na różne „przygody”- oznaczenie graficzne wybranych „przygód”, wykonanie z kolorowego papieru pól na planszy- przyklejenie trasy do planszy, wykonanie pionków- każdy uczestnik rysuje swoja postać i wycina- postać jest montowana do zakrętek po butelkach, wykonanie kartoników do losowania zamiast kostki -po zakończeniu wszyscy grają w gry.

11 maja, w godzinach od 16:30 do 18:00 3D czyli Dizajn Dla Dzieci – „Śmieciowa historia dizajnu” warsztaty rodzinne. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi projektantami oraz ich dokonaniami. Będzie to jednak nietypowa historia dizajnu – dzieci wraz z rodzicami, żeby poznać najważniejsze zjawiska w dziedzinie projektowania, sami stworzą ikony dizajnu ze śmieci!

12 maja w godzinach od 11:00 do 13: 00 Małgorzata Bojanowska LUKKA -„Paw, który wpadł w staw” – warsztaty literacko- plastyczne. Manufaktura LUKKA jest realizacją wieloletnich marzeń autorki o produkcji mądrych kreatywnych zabawek; uczących myślenia, cierpliwości, pokazujących wzorce estetyczne, rozwijających wyobraźnię, niosących radość tworzenia, budujących poczucie własnej wartości.

12 maja w godzinach od 11:00 do 12:00 – Uniwersytet Dziecięcy Unikids – „Pokaz robotów Lego Mindstorms”.

12 maja w godzinach od 12:15 do 13.15– „Pokaz robotów Lego Mindstorms” warsztaty. Robotyka to zajęcia, podczas których roboty ożywają w rękach dzieci! Uczą się jak zaprojektować, zbudować i zaprogramować robota. Edukacja prowadzona jest z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms NXT oraz Lego We Do , które oprócz standardowych elementów (klocki konstrukcyjne, łączniki, osie, koła, silniki, przekładnie, czujniki dotyku i barw) posiadają programowalny sterownik oraz mikrokomputer w formie klocka LEGO.Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby zdobywanie nowych wiadomości wiązało się z coraz lepszą zabawą. Każdego dnia zajęć dzieci poznają nowe instrukcje programistyczne oraz nowe rozwiązania konstrukcyjne i od razu wykorzystują je przy rozwiązywaniu postawionych przed nimi zadań. Wynikiem każdego ćwiczenia jest nowa konstrukcja. Z każdym kolejnym ćwiczeniem konstrukcje budowane przez dzieci są coraz bardziej skomplikowane, bowiem młodzi konstruktorzy z
dnia na dzień wiedzą więcej i potrafią swoją wiedzę wykorzystać w praktyce.Celem zajęć jest pokazanie dzieciom, że nauki ścisłe, takie jak informatyka, fizyka czy matematyka mają zastosowanie w praktyce i w rzeczywistości nie są takie trudne. Dzieci podczas zabawy uczą się logicznego myślenia oraz twórczego rozwiązywania problemów, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Praca w grupach uczy dobrej współpracy.

12 maja, w godzinach od 13:30 do 14:30 „Pokaz robotów Lego Mindstorms” warsztaty.

12 maja, w godzinach od 14:45 do 15:45 „Pokaz robotów Lego Mindstorms” warsztaty.

12 maja, w godzinach od 12:00 do 14:00 „Pleciemy nielatające dywany”. PANATO zaprasza do udziału w kreatywnych warsztatach dla dzieci, podczas których młodzi adepci projektowania zamienią się w designerów i architektów i samodzielnie wykonają rzeczy, którymi na co dzień się otaczają i których używają.

12 maja, w godzinach od 14:00 do 17:00 „Przytulanki do zadań specjalnych”. Dzieci będą mogły przy pomocy przygotowanej formy zaprojektować i wykonać własną zabawkę – przytulankę, która może być jednocześnie poduszeczką. Samodzielnie stworzą urocze postacie, które będą miały zabawne wzory i niepowtarzalne osobowości. Dzieci będą nadawać imiona każdej zabawce oraz określać niektóre aspekty ich osobowości np. Ernest, który „lubi sudoku, zieloną herbatę i dobre słowo, ale nie znosi zimna ” czy Luka, która „lubi feng shui, sushi i kolorowe desery, nie znosi bezmyślnych kierowców.”  Trudno będzie nie pokochać tak powstałych jedynych i niepowtarzalnych postaci z dziecięcego świata wyobraźni. A zadania do jakich zostaną przeznaczone powiedzą o wielofunkcyjnej roli jednego produktu. Wszystkie materiały są przeznaczone do tworzenia bezpiecznych zabawek . Każda przytulanka wykonana z tkaniny bawełnianej, malowana przeznaczonymi do malowania przez dzieci flamastrami do tkanin, wypełniona wsadem do poduszek.

12 maja, w godzinach od 16:30 do 18:00 3D czyli Dizajn Dla Dzieci – „Maszyna idealna dla naszej rodziny”- warsztaty rodzinne. Co zrobić z nieposkładanymi skarpetkami? Czy kurz nie może w magiczny sposób znikać z mebli? Kto ma dziś wyprowadzić psa? W rodzinie zawsze pojawiają się sytuacje, w których brakuje rąk do działania! A gdyby tak wszystko robiły za nas maszyny? Dzieci zabawią się w niezwykłych projektantów, którzy skonstruują maszyny rozwiązujące wszystkie domowe problemy.

warsztaty dla dzieci

Kiedy: 9, 10, 11, 12 maja, godziny: Happy Hours godz. 17.00 – 20.00 // Wstęp Wolny, piątek – sobota 10-11 maja godz.10.00 – 18.00, niedziela 12 maja godz. 10.00 – 17.00
Gdzie: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1,  Wrocław
Cena: Bilety dostępne w dniu wydarzenia w kasach biletowych:

  • 15 zł – normalny
  • 10 zł – ulgowy (młodzież szkolna/studenci do 26 r.ż., emeryci i renciści)
  • 5 zł – dzieci do lat 12, grupowy (grupy szkolne/studenckie, min. 10 osób na liście opieczętowanej przez szkołę/uczelnię)

Karnet 4 – dniowy ( 9.05- 12.05 ): 25 zł – ulgowy (młodzież szkolna/studenci do 26 r.ż., emeryci i renciści); 35 zł – normalny
Bilet rodzinny – dniowy ( 9.05- 12.05 ): 30 zł – 2 rodziców i dziecko (dzieci do 12 roku życia): 35 zł – 2 rodziców i 2 dzieci (dzieci do 12 roku życia)
Osoby niepełnosprawne mają bezpłatny wstęp na MFDP Wroclove Design.

 

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij