Bezpłatne warsztaty architektoniczne dla dzieci

Artystyczny Dom Animacji zaprasza na Archi Akcje – cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zajęcia odbywają się w środy. Warsztaty mają na celu uwrażliwienie dzieci mieszkających we Włochach na architekturę, przestrzeń, ze szczególnym naciskiem na rozumienie tożsamości i kontekstu powstania dzisiejszej dzielnicy. Dzięki warsztatom dzieci inaczej spojrzą na otaczające je domy, bloki, podwórka, przestrzeń pomiędzy nimi.

Tematy kolejnych warsztatów:

29 maja – Moja dzielnica – budynki, kolory, przestrzenie. W jakich relacjach do siebie pozostają budynki, jaką rolę pełni kolor i kompozycja. Dzieci zbudują i pomalują fragment wymarzonej dzielnicy.
5 czerwca – Włochy z lotu ptaka – maksymalne konstrukcje. Dzieci zbudują wieżę widokową, która pozwoli spojrzeć na Włochy z góry. Dzieci nauczą się zasad tworzenia wysokich inżynieryjnych konstrukcji.
12 czerwca – Jak działa miasto? Miejskie archi puzzle. Miasto to powiązania między architekturą, a: zielenią, infrastrukturą, komunikacją, przestrzeniami publicznymi. Wspólnymi siłami dzieci ułożą układankę, jaką jest miasto, tak by nie zabrakło żadnego z tych elementów.
19 czerwca – Gdzie się bawić? Moje idealne podwórko. Dzieci zaprojektują wymarzone podwórko, na którym znajdzie się też mała architektura.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Należy wysłać wiadomość z tematem „warsztaty” z wiekiem dziecka na adres: stowarzyszenie@odblokuj.org. Dzieci 6-7 lat będą miały zajęcia w godzinach 15:30-17:00, a  dzieci 8-9 lat w godzinach 17:30-19:00.

Kiedy – 29 maja, 5, 12 i 19 czerwca
Gdzie: Artystyczny Dom Animacji ADA, ul. Księdza Juliana Chrościckiego 14, Warszawa, Włochy
Cena: Bezpłatne

warsztaty dla dzieci

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij