Teatralny weekend

Dodano: 27 kwietnia 2013r.

Tagi: , , ,

Blue City zaprasza na teatralny weekend! Najmłodsi będą mieli okazję obejrzeć spektakle w wykonaniu Teatru „Czarodziej”, wysłuchać koncertu Białołęckiej Orkiestry Kameralnej „Romantica” i wziąć udział w warsztatach plastycznych. Impreza odbędzie się 27 i 28 kwietnia.

Harmonogram spotkań na sobotę:

 • 11.30 – „O Kasi co gąski zgubiła” wg. Marii Kownackiej – Teatr Czarodziej. Bajka o małej gęsiareczce, której Wilk porwał gąski i oddał czarownicy. Rzecz dzieje się w polskich górach. Lalki ubrane są w tradycyjne stroje góralskie. Również oprawa muzyczna oparta jest na tradycyjnej muzyce góralskiej.
 • 13.00 – „Leśna przygoda” – Teatr Czarodziej. Opowiadanie oparte na bajce O Jasiu i Małgosi. Czarownica odczarowana z kamienia, próbuje zaczarować dzieci, ale Paweł i Justyna pokonują złe czary i zamieniają czarownicę z powrotem w kamień.
 • 14.15 – „Śpiąca Królewna” – Teatr Czarodziej. Bajka o złej czarownicy, która za pomocą wrzeciona uśpiła królewnę i cały dwór. Dzielny rycerz pokona czary oraz złego smoka i obudzi królewnę.
 • 15.30 – „Tomcio Paluszek” – Teatr Czarodziej. Historia malutkiego chłopczyka Tomcia, który postanowił zmierzyć się ze Zbójem Madejem i uwolnił porwaną przez niego Królewnę.
 • 17.00 – Koncert „Cztery pory roku, czyli wiosna w Blue City – Białołęcka Orkiestra Kameralna Romantica. W programie m.in. „Odgłosy wiosny” Johanna Strausa, Antonio Vivaldi – „Cztery Pory Roku – Wiosna”, walc „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa, walce Dymitrya Szostakowicza, „Annen Polka” Johanna Straussa czy „Czardasz” Vittorio Montiego.

Harmonogram spotkań na niedzielę:

 • 11.30 – „Smok wawelski” – Teatr Czarodziej. Bajka o smoku, mieszkającym w Krakowie i dzielnym Szewczyku, który okazał się odważniejszy od zbrojnych rycerzy.
 • 13.00 – „Złota Kaczka” – Teatr Czarodziej. Przedstawienie, w którym Jaś Szewczyk postanawia zdobyć skarby złej królowej pilnowane przez Bazyliszka i straszki.
 • 14.15 – „Wars i Sawa” – Teatr Czarodziej. Historia powstania naszej stolicy. Opowieść o Warsie i Sawie, którzy postanowili założyć miasto nad Wisłą. Próbuje im w tym przeszkodzić intryga złej czarownicy.
 • 15.30 – „Pinokio” – Teatr Czarodziej. Bajka oparta na znanym opowiadaniu Collodiego o tym samym tytule. Mała drewniana kukiełka, postanawia zwiedzić świat. Okłamuje stolarza Dżepetto, który ją zrobił i w związku z tym wyrasta jej długi nos. Pinokio zamiast chodzić do szkoły, jedzie do krainy zabawek. Tam zamienia się w osła. Po wielu przygodach, udaje mu się odzyskać dawna postać.
 • 11.00-14.00 – Warsztaty plastyczne – Anna Gozdek i Katarzyna Barczewska – rekodzieło z filcu, broszki, korale, bransoletki.
 • 14.00-16.00 – Warsztaty projektowania strojów z papieru – warsztaty metodą teatralną Leszka Mądzika prowadzi instruktor teatralny Agnieszka Zakrzewska – reżyser teatrów dzieci i młodzieży.
 • 17.00 – finał warsztatów – pokaz mody z tłem bębnów. Prowadzi – Ania Gryglewicz
 • 17.15 – Musical „Król Maciuś Pierwszy” w wykonaniu podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury Ochota

Kiedy: 27 i 28 kwietnia od godziny 11:30 do 17:00
Gdzie: Blue City, Aleje Jerozolimskie 179, Warszawa
Cena: Bezpłatne

 Teatr Czarodziej

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij