„Moczeniu nocnemu powiedz – dobranoc” – spotkanie dla rodziców

Akademicki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zaprasza 23 kwietnia, o godzinie 15:00 na bezpłatne spotkanie edukacyjne dla rodziców, których dzieci mają problem nocnego moczenia się. Zorganizowane spotkanie ma na celu zwiększenie wiedzy rodziców na temat moczenia nocnego u dzieci, diagnostyki, sposobu leczenia oraz właściwych metod postępowania z dzieckiem zmagającym się z problemem. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z lekarzami specjalistami w dziedzinie nefrologii dziecięcej oraz uzyskać informacje na interesujące ich zagadnienia.

akademicki szpital kliniczny UNICEF

Problem moczenia nocnego u dzieci często jest bagatelizowany ze względu na istniejące w społeczeństwie błędne przekonania, iż jest to kwestia lenistwa lub problemów emocjonalnych oraz, że dziecko samo z tego wyrośnie. Dzieci dotknięte problemem moczenia nocnego trafiają do lekarza zbyt późno lub wcale, tymczasem wczesna diagnostyka i leczenie pozwala uchronić je przed poważnymi psychicznymi i emocjonalnymi konsekwencjami tego schorzenia. Obecnie medycyna dysponuje skutecznymi metodami leczenia tego zaburzenia niezależnie od jego przyczyny i może być ono rozpoczęte oraz efektywnie leczone przez lekarza pierwszego kontaktu.

 

akademicki szpital nefrolog

Kiedy: 23 kwietnia, godzina 15:00
Gdzie: Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego,  Borowska 213 (wejście budynek H, piętro II), Wrocław
Cena: Bezpłatne
Zgłoszenie uczestnictwa oraz więcej informacji pod numerem telefonu 500 210 107.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij