Dom spotkań z Historią zaprasza na kwietniowe rodzinne warsztaty.

Dom Spotkań z Historią zaprasza w kwietniu na rodzinne warsztaty z cyklu „Kino, Kawa i Warszawa„. Jest to cykl filmowy dla rodziców i warsztaty dla dzieci. Dorośli mają okazję spędzić wolny czas na pokazie filmów o Warszawie (od przedwojennych do współczesne), a dzieci na warsztaty varsavianistyczne.

Spotkanie w niedzielę 14 kwietnia poświęcone będzie Pradze.
Film, który zostanie w tym czasie wyświetlony rodzicom:

Rezerwat, (fab., 2007, 100′), reż. Łukasz Palkowski. Współczesna „słodko-gorzka” opowieść o mieszkańcach stołecznej Pragi. Fotograf (Marcin Kwaśny) rozstaje się z dziewczyną i wprowadza się do podupadłej kamienicy na Pradze. Właściciel budynku (Krzysztof Janczar) zleca mu wykonanie serii zdjęć ilustrujących fatalny stan posesji. Marcin, fotografując sąsiadów i okolice kamienicy, odkrywa świat, który go fascynuje.

Podczas warsztatów dzieci zajmą się mapą Warszawy. Najmłodsi nauczą się lokalizować, gdzie jest moja szkoła a gdzie lotnisko? Gdzie w Warszawie znajdą stare kamienice, a gdzie nowoczesne wysokościowce. Poznajemy swoje miasto wspólnie tworząc wielkoformatową mapę!

Spotkanie w niedzielę 28 kwietnia poświęcone będzie Warszawie – 1948!
Filmy, które zostaną w tym czasie wyświetlone rodzicom:

  • Warszawa 1948, (dok., 1948, 10′), reż. T. Roman. Propagandowy reportaż z odbudowy stolicy.
  • Skarb (fab., 1948, 102′,), reż. Leonard Buczkowski. Do legendy przeszły kilometrowe kolejki przed stołecznymi kinami w lutym 1949 roku. Nawiązująca do stylistyki komedii przedwojennych, historia młodego małżeństwa (Danuta Szafarska, Jerzy Duszyński), która oczekując na własne lokum w odbudowującej się Warszawie, koczuje w prowizorycznym mieszkaniu wraz z parą poszukującą ukrytego podczas okupacji skarbu (Alina Janowska i Adolf Dymsza).

Podczas warsztatów dzieci szczegółowo poznają Warszawskie kamienice. Dowiedzą się w jakich budynkach mieszkają współcześni Warszawiacy. Czym różnią się stare mokotowskie kamienice od współczesnych bloków na Gocławiu. Uczestnicy wspólnie Zastanowią się nad tym, jak niegdyś mieszkali warszawiacy i zaprojektują własną kamienicę.

Kiedy: 14, 28 kwietnia, godzina 16:00
Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa, Śródmieście
Cena: Bezpłatne

kawa film warsztaty

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij