Zajęcia dla dzieci i filmy dla rodziców w Domu Spotkań z Historią

Dom Spotkań z Historią zaprasza 10 marca o godzinie 16:00 – rodziców na pokazy filmów o Warszawie (od przedwojennych do współczesne), a dzieci na warsztaty varsavianistyczne. Niedzielne spotkanie filmowe będzie poświęcone tematyce „Dnia Kobiet w PRL„.

Filmy:
– Kronika PKF: Życzenia od Jacka (10B/66), Odfajkowane (11A,69). Jak w PRL-u obchodzono Dzień Kobiet? Goździk, para rajstop i satyrycznych życzeń Jacka Fedorowicza a w tle Warszawa lat 60.
– Pani Bovary to ja (fab., 1977, 80′), reż. Zbigniew Kamiński. Opowieść o samotnej kobiecie (na motywach dzieła Flauberta), rozczarowanej swoim życiem i realiami tzw. małej stabilizacji, pragnącej zasmakować „wielkiej przygody”. W  roli głównej Jadwiga Jankowska-Cieślak i Warszawa lat 70.

Organizatorzy przygotowali w tym czasie warsztaty dla dzieci, które zatytułowane  są: „Z szafy babci i dziadka„. Cyklistówka, kapelusz z woalką czy czapka Nike? Siatkowe rajstopy czy skarpetki na podwiązkach? Jak ubierali się pradziadkowie i dziadkowie na co dzień, a jak od święta? Wspólnie dzieci będą mogły zaprojektować odpowiedni strój z epoki.

Kiedy: 10 marca, godzina 16:00
Gdzie: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa
Cena: Bezpłatne

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij