Targi Wielkanocne

Dodano: 30 marca 2013r.

Tagi: , , , ,

Kraków zaprasza wszystkich mieszkańców na wyprawę do Rynku Głównego. Właśnie tam – od czwartku 28 marca 2013 do poniedziałku 1 kwietnia 2013 spotkają się wystawcy z Polski, a także z Litwy, Słowacji Ukrainy oraz Węgier i wezmą udział w Targach Wielkanocnych na Rynku Głównym. Na stoiskach będzie można kupić m.in. stroiki, koszyki, palmy, świeczki, wydmuszki, ręcznie malowaną porcelanę, obrusy świąteczne i wyroby regionalne. W targach bierze udział blisko 50 kupców.
Organizatorzy szczególnie zapraszają:

  • w Wielka Sobotę, 30 marca, o godz. 10:00. Odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Uczestnicy prezentacji otrzymają pamiątkowe dyplomy. Stoiska oceniane będą pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłu na ciekawe powitanie gości, np. przyśpiewkami. Krakowianie i turyści zostaną zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego, przy którym o godz. 12:00 poświęcone zostaną przyniesione koszyczki wielkanocne,
  • w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, o godz. 14:00 odbędą się obrzędy związane ze Śmigusem Dyngusem w wykonaniu Stowarzyszenia Folklorystycznego „Teatr Regionalny” – Zespół Modlnicanie.

Podczas targów na płycie Rynku Głównego zostaną ustawione dwa olbrzymie „Jaja Wielkanocne”.

Kiedy: Od czwartku 28 marca 2013 do poniedziałku 1 kwietnia 2013
Gdzie: Rynek Główny w Krakowie

Kraków Wielkanoc

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij