Wyniki konkursu „Zezia i Giler”

Dodano: 31 stycznia 2013r.

Tagi: , ,

Nowy Rok przyniósł naszej Redakcji i naszym czytelnikom – wiele zmian. Nowa szata graficzna, układ tekstów i problemy ze skrzynką e-mail:-)  Serdecznie Was przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na wyniki konkursu „Zezia i Giler”, ale nie przewidzieliśmy, że zmiany w naszej Redakcji przyniosą więcej – niż chcieliśmy! Dziękujemy Wam za udział w zabawie i za Wasze tak liczne odpowiedzi (w sumie otrzymaliśmy ich około 30). Wasze przemyślenia są bardzo inspirujące, tak różne, ciekawe  i wszystkie bardzo nam się podobały  – mieliśmy bardzo duży problem z wyborem zwycięskiej odpowiedzi. Postanowiliśmy nagrodzić wypowiedź Pani Aleksandry Bojki, która bardzo nas zaintrygowała swoim podejściem do postawionego przez nas pytania. W każdej z Waszych odpowiedzi są zdania i fragmenty, które można czytać i cytować bez końca! Pełne rodzicielskiej mądrości, dojrzałości i odpowiedzialności. Jak napisała – także biorąca udział w konkursie, Pani Agnieszka Matwiej, której bardzo cenne słowa pozwolimy sobie przytoczyć: ” Jedno jest pewne, niezależnie od grupy wiekowej, literatura dziecięca powinna nazywać emocje, jakich doświadczają książkowi bohaterowie, wyjaśniać źródła ich dylematów, wskazywać rozwiązania” – niestety bez tego świat książki jest smutny, nieciekawy, a przede wszystkim niezrozumiały! Z każdej Waszej odpowiedzi można wyciągnąć jeden wniosek – według Was wszystkie dzieci powinny być szczęśliwe, a ich świat kolorowy i beztroski! Jako rodzice – wiecie o tym najlepiej i za te najpiękniejsze słowa o Waszych dzieciaczkach – serdecznie Wam dziękujemy!  Już wkrótce kolejna zabawa:-) Zaglądajcie do nas – jesteśmy i tworzymy nasz serwis dla Was!

Chylińska Zezia i Giler

Wypowiedź Pani Aleksandry Bojki: Czy sięgając po książki dla dzieci – nie chcemy oderwać swoich pociech od tego codziennego – trochę szarego świata?

„Oczywiście, że chcemy! Bajki wprowadzają malucha, ale i nas, w świat kolorowy, przejrzysty, nie tak skomplikowany jak życie codzienne. Świat bajek to świat w którym dobro zawsze zwycięża, w którym jest szacunek i miłość – czego w dzisiejszym świecie reasumując : brakuje. Myślę, że czytanie książek dzieciom to też forma trapi dla rodziców. Nasze dzieci od najmłodszych lat spotykają się z różnymi sytuacjami, zdarzeniami, ludźmi – nie zawsze to są pozytywne spotkania. Warto „zabierać” dzieci w świat bajek ponieważ kształtuje to ich kręgosłup moralny, pozwala rozróżnić zło od dobra, uczy szacunku i miłość wobec innych. Bajki pozwalają uwierzyć w dobro i jego siłę, dzięki bajką tworzą się późniejsze wspomnienia. Bajki nadają charakter temu – co nasze dziecko będzie wiązało z domem rodzinnym. Wspólne czytanie to podróż w kolorowy, dobry i uczciwy świat. Warto się w nim zanurzyć, chociaż na kilkanaście minut co wieczór!”.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij