Świąteczny Jarmark Różności

Warszawa warsztaty jarmark różności Bemowo lego

Dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia zostanie zorganizowany Świąteczny Jarmark Różności.
Tradycyjnie już w tych dniach budynek Artbemu wypełni się licznymi stoiskami z rękodziełem artystycznym, które zlokalizowane będą na parterze i pierwszym piętrze. Miłośników tradycyjnych przysmaków organizatorzy zapraszają na stoiska z produktami i wyrobami regionalnymi. Podczas dwóch dni wspólnego świętowania w Artbemie nie zabraknie także atrakcji dla mieszkańców, w programie m.in.: liczne warsztaty, zabawy dla dzieci, kącik gier planszowych, twórcze budowanie z klocków Lego, zabawy z tekturą, świąteczne warsztaty plastyczno-artystyczne, wizaż – porady dotyczące profesjonalnego makijażu, warsztaty tworzenia dekoracji i stroików świątecznych i wiele innych. Wytwórnia dekoracji (galeria II piętro), w której animatorzy wspólnie z mieszkańcami będą tworzyć świąteczną dekorację, w tym miejscu odbędą się także warsztaty animacji poklatkowej i witraż dla dzieci. Podczas dwóch dni Świątecznego Jarmarku Różności organizatorzy zapraszają  także do Radia Bemowo.fm, które będzie można poznać „od kuchni”.

8 grudnia (sobota), godz. 12.00
Świąteczny pokaz taneczny studia tańca SPIN i FREEKIES
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny

9 grudnia (niedziela), godz. 17.00
Koncert zespołu Mosaic.
Mosaic to grupa łącząca tradycyjną muzykę polską z orientem i world music.

Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny

Las rąk – laboratorium rękodzieł – sobota i niedziela, godz. 12.00-16.00
Stoisko pierwszej i największej w Warszawie galerii hand-made/design gromadzącej pod swymi skrzydłami ponad 500 Twórców z całej Polski zaprezentuje wielką ilość cudów wychodzących spod utalentowanych dłoni.
Będzie biżuteria, ręcznie szyte torby i dodatki, bibeloty, ceramika, zegary oraz inne prezentowe różności.
Przez 4 godziny dziennie LAS RĄK poprowadzi ŚWIĄTECZNE I KOLOROWE WARSZTATY KORALIKOWE – stosy wielobarwnych, drewnianych korali, sznurki jubilerskie, barwne pióra – z tych elementów wyczarować można
oryginalną biżuterię oraz oryginalne ozdoby choinkowe.

Bractwo Kupieckie – sobota/niedziela, godz. 11.00 – 17.00 (sala 215)
Stoisko miłośników gier planszowych i towarzyskich połączone z animacjami dla dzieci i sprzedażą gier.

Klub Mam – sobota/niedziela 11.00-17.00
Stoisko promujące działania Klubu Mam, sprzedaż wypieków przygotowanych przez klubowe mamy, warsztaty dla dzieci. Organizatorzy zapraszają na plastyczne zabawy – tworzenie ozdób choinkowych z kolorowego papieru i z bibuły,
ozdabianie pierniczków zakupionych na stoisku Klubu Mam, lepienie z masy solnej, a także „laboratorium emocji”, czyli proste gry dla dzieci i dorosłych uczące jak sobie radzić, gdy targają nami różne emocje.

Lamala – Sala 215
Sprzedaż książek i zabawek Lamala w godzinach 11.00 – 17.00. Ponadto w godzinach 15.00-17:00 na stoisku odbędą się zajęcia plastyczno – artystyczne i warsztaty z tekturą, pióropusze indiańskie, samoloty oraz kozice górskie
będą przyozdabiane świątecznymi kolorami. EFKA – świąteczna fabryka misiów, każde dziecko wyjdzie z imprezy z własnoręcznie zrobionym misiem !!! Dobra zabawa gwarantowana.

Warsztaty Baba – Mazowiecka
Dzieci poznają obrzędowość, zwyczaje oraz przesądy ludowe Bożego Narodzenia. Odkryją tajemnicę staropolskiego piernika, historię aromatycznych przypraw korzennych, a także przekonają się czy do pierników dodajemy pieprzu.
Dzieci będą mogły samodzielnie udekorować tradycyjną ozdobę piernikową.
warsztaty: sobota w godz. 11.00-17.00, niedziela w godz. 11.00-14.00


Kształtownia sobota/niedziela: 11.00 -17.00; warsztaty: sobota/niedziela 12.30-15.00
Warsztaty Bożonarodzeniowe
Uczestnicy warsztatów wykonają wianki Bożonarodzeniowe, stroiki ze świecą, najmłodsi uczestnicy będą mogli własnoręcznie ozdobić formatki do zawieszenia (dzwoneczki, gwiazdki, aniołki, etc.)
sobota/niedziela, godz. 11.00 – 17.00 – Sala Koncertowa

Organizatorzy zapraszają młodszych i starszych na warsztat zdobienia papieru przy pomocy własnoręcznie wykonanych stempelków. Zwykły szary czy biały papier stanie się najpiękniejszym opakowaniem świątecznych prezentów dla najbliższych.

Warsztaty tworzenia biżuterii – Sala 216
Warsztaty z projektowania biżuterii to doskonały sposób nie tylko na stworzenie niepowtarzalnych ozdób dla siebie i swoich najbliższych, ale i sposób na wspaniałą zabawę.
sobota 11.30-13.30

„Lego Klocki – Twórcze budowanie”
Instruktor LEGO zabierze wszystkie chętne dzieci do Laponii, w strefę koła podbiegunowego, gdzie w przepięknej wiosce mieszkają elfy ze św. Mikołajem.
Fabryka prezentów, domki elfów, biuro św. Mikołaja oraz zamek Królowej Śniegu potrzebują nowych rozwiązań i przebudowy przed nadchodzącymi świętami. Mali budowniczy, będą mogli zaprezentować swoje pomysły i
nowatorskie wzory budując z klocków LEGO. Najciekawsze budowle zostaną sfotografowane i zaprezentowane na stronie Akademii.
sobota/ niedziela, godz. 11.00-17.00

Animacja Poklatkowa
Tworzenie animacji to doskonały sposób, by kreatywnie spędzić czas. Wcale nie trzeba być szczególnie uzdolnionym plastycznie aby stworzyć wspaniały film animowany!
Uczestnicy pokazowych warsztatów dowiedzą się jak tchnąć życie w otaczające nas przedmioty, warzywa i owoce oraz jak stworzyć animację przy użyciu tektury i kolorowych papierów.
sobota, godz. 11.00-13.00

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij