Sztuka matek dla małych i dużych!

Dodano: 27 listopada 2012r.

Tagi: , , ,

Fundacja_MaMa

W środę – 28 listopada Fundacja MaMa zaprasza na bezpłatne warsztaty – Kawiarnię sztuki dla rodziców i Kawiarnię sztuki dla dzieci – Sztuka matek. Tym razem duzi zastanowią się czy pojęcia matka i artysta nadal pozostają ze sobą w sprzeczności, gdy tymczasem mali będą mieli okazję poznać sztukę współczesną.

Na czym polega Kawiarnia sztuki?
W jednej sali rodzice rozmawiają z przedstawicielem świata sztuki o tym, jak rozmawiać z dziećmi o sztuce współczesnej, jak ją czytać i odbierać. W drugiej sali dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez animatorów, popularyzatorów sztuki i artystów. Wszyscy będą mieli okazję do rozmów, będą mogli doświadczać sztukę współczesną oraz opowiadać o jej odbiorze.

Sztuka matek dla dużych
Jak pisze kuratorka wystawy Sztuka Matek, której kolejne: siódmą i ósmą odsłonę będzie można tym roku obejrzeć w Kielcach (Międzynarodowe Centrum Kultury, od 21 listopada) i w Łodzi (Galeria Manhattan, od 7 grudnia), sztuka z reguły pozostaje w silnym związku ze sferą prywatną. W wypadku matek artystek zasadniczo powstaje na przecięciu ról społecznych i życiowych, dlatego trudno ustalić granicę oddzielającą te dwa światy. Feministyczna historia sztuki akcentuje niezwykłość sytuacji kobiet-artystek. W perspektywie historycznej traktowane były jak wybryk natury. Tytuł „SZTUKA MATEK” określa problem i pyta o miejsce artystki w świecie matek, ale i odwrotnie – matki w świecie artystów. Nie ma tu jednoznacznych odpowiedzi.

Spotkanie ze sztuką dla małych
Kawiarnię sztuki dla dzieci poprowadzi Klara Kopcińska, animatorka, jedna z artystek biorących udział w wystawie „Sztuka Matek”. Razem z nią dzieci będą poznawać i badać sztukę współczesną.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij