Bezpłatna wyprawa w kosmos

Dodano: 04 listopada 2012r.

Na bezpłatną podróż w kosmos zaprasza dzieci w wieku 0d 3 do 12 lat – Port Łódź Junior. Przez cały listopad mali poszukiwacze przygód będą mogli połączyć edukację z doskonałą, międzyplanetarną zabawą.

Czas od 5 do 11 listopada zostanie przeznaczony na tajemnicze spotkani z Marsjanami. W tym czasie dzieci będą mogły zastanawiać się, jakie mogą panować zwyczaje na odległych planetach i jak żyją tam inne dzieci. Nauczą się też układów tanecznych, popularnych u  kosmicznych sąsiadów oraz staną do zawodów na najlepszego przyjaciela Marsjan.

Połowa listopada (12-18 listopada) poświęcona zostanie lotom w kosmos. Przy tej okazji uczestnicy zbudują statek kosmiczny i przygotują przepustki dla zdobywców odległych planet. Dzieci będą także wcielać się w astronautów, naśladując z wykorzystaniem pantomimy niełatwą sztukę zakładania kombinezonów. Na koniec dowiedzą się, jak zdaniem najmłodszych wygląda ufoludek.

W ostatnim tygodniu (26-30 listopada) uwaga dzieci skupiona będzie na problemach ekologicznych naszej planety. Najpierw najmłodsi wspólnie z animatorami porozmawiają o najważniejszych eko-potrzebach Ziemi, a potem nauczą się, jak w nietypowy sposób wykorzystywać surowce wtórne. W planach pokaz mody ekologicznej oraz zabawy biodegradowalymi przedmiotami m.in. kręglami z butelek PET. Wszystko po to, by pokazać maluchom, że dbanie o środowisko może być także świetną zabawą.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij