Rola ojca we współczesnym świecie – debata!

Dodano: 10 października 2012r.

Tagi: , , , , ,

Instytut Spraw Publicznych oraz księgokawiarnia Ukryte Miasto serdecznie zapraszają wszystkich na niezwykłą debatę poświęconą zmieniającej się roli ojca we współczesnym świecie. Wezmą w niej udział przede wszystkim ojcowie: Jacek Pawlak, ojciec 4 dzieci, głowa „pozszywanej” rodziny i Grzegorz Byczek, ojciec po rozwodzie i aktor, opiekujący się dzieckiem na równi z byłą żoną. Moderatorem dyskusji będzie Rafał Czachorowski, także ojciec oraz poeta. Całe spotkanie kręcić się będzie wokół książki dla dzieci „Król zwierząt” – obecne będą również jej autorki: Małgorzata Kur i Joanna Rusinek.
W czasie, gdy rodzice będą debatować, dzieci znajdą się pod fachową opieką animatorki oraz wezmą udział w warsztatach plastycznych, przygotowanych przez autorkę ilustracji do „Króla zwierząt”, Joannę Rusinek.
Debacie będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna „The Swedish Dad”, użyczona przez Ambasadę Szwecji.
Sprawa jest o tyle ciekawa, że „ojciec” znajduje się dziś trochę na rozdrożu. Temat wzbudza także ogromne emocje. Na przykład w czasie debaty, która odbyła się (również przy współudziale ISP) niedawno w siedzibie Agory, dyskusja okazała się naprawdę gorąca i poruszała kwestię ojcostwa w wielu różnych kontekstach, takich jak wychowanie dzieci, podział obowiązków, stosunek do pracy, stawianie granic.
Spotkanie odbędzie się 14 października o godz. 12.30 w księgokawiarni Ukryte Miasto (ul. Nowakowskiego 16 w Warszawie).

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij