Rodzinne Spotkania z Bajką

Dodano: 12 października 2012r.

Tagi: , , ,

Kościański Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne Rodzinne Spotkanie z Bajką. W sobotę 13 października o godzinie 17.oo odbędzie się spektakl „Ferdynand Wspaniały” L.J.Kerna.

Na deskach Kościańskiego Ośrodka Kultury zagości Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

Adaptacja i reżyseria: Lucyna Sypniewska
Scenografia: Jan Polívka
Muzyka: Krzysztof Maciejowski

„Ferdynand Wspaniały” Ludwika Jerzego Kerna jest jedną z najbardziej znanych i lubianych książek dla dzieci. To opowieść o psie, który pewnego dnia śni, że jest człowiekiem. Odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat. Odwiedza słynnego krawca, zjada doskonały posiłek w eleganckiej restauracji, podróżuje windą aż do chmur, bierze udział w wystawie psów, a nawet rozprawia się z szajką złodziei, która grasuje w mieście. Ferdynand Wspaniały to wzór uczciwego i prawego postępowania, swoimi manierami wyróżnia się z tłumu. Sympatyczny, pełen wdzięku bohater łatwo podbije serce każdego dziecka.
Żywe tempo, barwne kostiumy, wpadające w ucho piosenki, zabawne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym i dynamicznym widowiskiem. Scenografia autorstwa Jana Polívki jest pomysłowa, wielofunkcyjna, daje możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni. Pełna bajkowych, zabawnych rekwizytów i lalek, łatwo przenosi widza w świat dziecięcych marzeń. Budzi refleksję, że warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.

Spektakl dla dzieci od lat 3.

Bilety wstępu – 12 zł.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij