Otwieracz – warsztat teatralno-terapeutyczny

Dodano: 28 października 2012r.

Tagi: , ,

Kiedy: 30.10.2012, wtorek, godz. 16:30 
Gdzie: Teatr Mały, Szczecin

Otwieracz – Warsztat Teatralno-Terapeutyczny – to kontynuacja projektu skierowanego do dzieci i młodzieży z trudnościami rozwojowymi (głucho-niewidomych, ze sprzężoną niepełnosprawnością, z zaburzeniami emocjonalnymi), mający na celu wspieranie rozwoju poprzez działania teatralne. Projekt łączy w sobie działania edukacyjne w dziedzinie kultury i sztuki i działalność dobroczynną na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Spotkania warsztatowe prowadzone przez profesjonalistów (aktorka, reżyser, pedagog specjalny) odbywają się 2 razy w miesiącu, od października do czerwca. Zwieńczeniem projektu będzie prezentacja przedstawienia przygotowanego przez uczestników warsztatu na dużej scenie Teatru Współczesnego.

Warsztaty prowadzone będą przez następujące osoby:

Maria Dąbrowska – aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza, oddział w Białymstoku, prowadzi warsztaty teatralne wśród młodzieży szkolnej, występuje gościnnie w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

Konrad Pachciarek – kierownik artystyczny Teatru Abanoia, autor i reżyser sztuk teatralnych, m.in.: „Nasza ulica teren nienawiści”, „Gwiazda”, „Mateyko”, „Tokszok”, „Figurae”, „Warzywa”, dyrektor artystyczny Centrum Kultury Manuartefaktura, pomysłodawca i dyrektor artystyczny ogólnopolskiego festiwalu SOFT, koordynator warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, prowadzący warsztaty teatralne m.in. w ramach projektu „Łączymy pokolenia”.

Wolontariusze z Teatru Abanoia

Konsultacja pedagogiczna: Joanna Biczak – oligofrenopedagog, tyflopedagog, terapeuta komunikacji, pracuje w PZG Centrum w Szczecinie, gdzie prowadzi terapię dzieci niesłyszących ze sprzężoną niepełnosprawnością, opiekun Klubu Dzieci Głuchoniewidomych „Kreciki” przy PZG Centrum, nauczyciel wspomagający w zajęciach dogoterapii, hipoterapii, warsztatach teatralnych i plastycznych.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij