Minigemini na Dzikim Zachodzie

Dodano: 06 października 2012r.

Tagi: , , , , ,

W weekend 6 i 7 października w godz. od 13.00 do 18.00 w Gemini Park odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu MiniGemini. Tym razem będzie to MiniGemini na Dzikim Zachodzie.

Centrum wypełnią rekwizyty przypominające najlepsze westerny w historii kina oraz postaci przywodzące na myśl kreacje Johna Wayne’a, Henry’ego Fondy, Clinta Eastwooda. Każdy uczestnik MiniGemini spotka się z rewolwerowcami, szeryfami, czarnymi charakterami… Będzie to niezwykła lekcja historii Ameryki drugiej połowy XIX w. i klasyki filmu, a przede wszystkim fantastyczna zabawa! Każde dziecko przecież marzy, by znaleźć się na Dzikim Zachodzie, sprawnie rzucać lassem, celnie strzelać, napadać na banki, dyliżansy i pociągi, a potem znikać pośród skał, bronić słabych jako szlachetny szeryf, bywać w saloonie… Wreszcie budzić podziw słynnymi słowami „Kiedy masz strzelać… Strzelaj! Nie gadaj!”:)

Współorganizatorem tego niezwykłego MiniGemini będzie Miasteczko Twinpigs, czyli Westernowy Park Rozrywki z pobliskich Żor. To tutaj można oglądać kaskaderskie popisy i pojedynki rewolwerowców, ćwiczyć się w płukaniu złota, brać udział w Akademii Szeryfa…

W programie:

– scenografia dla prawdziwych kowbojów: prosto z Dzikiego Zachodu
– pokazy kowbojskie: napad na bank czy pojedynek rewolwerowców?
– nauka rzucania lassem a la John Wayne
– indiańskie malowanie twarzy w traperskim stylu
– zabawa z szeryfem na szczudłach

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij