Bezpłatne warsztaty z cyklu „Ziemia dzieci”!

Dodano: 13 października 2012r.

Tagi: , , , ,

Poznańska Kluboksięgarnia Głośna (ul. Św. Marcina 30, 8-9) zaprasza dzieci na warsztaty z cyklu „Ziemia Dzieci”. Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Centrum warte Poznania” i są bezpłatne.

Kluboksięgarnia Głośna – Ziema Dzieci- Głośne Podróżowanie na Dywanie

Sobota, 13 października, godz. 11.00 – 13.00: „Świadomość ekologiczna”. Dla dzieci w wieku 3 – 6 lat  – spotkanie z Sebastianem Golczakiem w Indiach i Tajlandii.

Sebastian Golczak – leśnik, podróżnik, który zwiedził cały świat. Tym razem przeniesie wszystkich na  magicznym dywanie do Indii. Uczestnicy poznają zapachy, smaki i kolory Indii, a także dowiedzą się, jak bawią się tam dzieci, co lubią robić, czy chodzą do przedszkola? Poznają też zwierzaki i rośliny, które zamieszkują tamtejsze tereny. A przede wszystkim dowiedzą się, jakie potrawy z polskich stołów – pochodzą właśnie z tamtych regionów, jak to się uprawia i jak długą drogę pokonuje, by znaleźć się w naszych brzuszkach.Dzieci przyozdobią swoje ręce w piękne mehndi i zatańczą jeden ze słynnych bollywoodzkich tańców. Będzie też trochę o ekologii. Uczestnicy poznają także  różne środki transportu i dowiedzą się, które z nich są najbardziej korzystne dla środowiska. Poznają też kilka drzew i dowiedzą się, co z nich powstaje i jak się o nie dba.

Niedziela, 14 października, godz. 11.00 – 13.00: „Kultura a natura”. Dla dzieci w wieku 7 – 10 lat spotkanie z Adą Werc w Chinach.

Adrianna Koralewska – aktorka, performerka, reżyserka. Znana w Azji jako pedagog: performing arts, teatru i tańca. Jako jedna z 29 osób na świecie ukończyła renomowany Theatre Training& Research Programme w Practice Performing Arts School w Singapurze, gdzie oprócz współczesnego treningu aktorsko-reżyserskiego uczyła się Opery Pekińskiej, która składa się z 4 podstawowych elementów: śpiewu (chang), recytacji (nian), tańca i stylizowanego ruchu scenicznego (zuo) oraz akrobacji (da) pod okiem sławnej Li Qiu Ping. Na zajęciach wprowadzi uczestników wolnym krokiem w świat Zakazanego Miasta, podejmie próbę nauczenia dzieci jedzenia pałeczkami i opowie historię o dwóch braciach Zuo Wei & Zuo Jing ucząc  podstawowych słówek języka mandaryńskiego.

Zgłoszenia na warsztaty można kierować na na adres: glosnadzieci@gmail.com, w treści wpisując: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, dane kontaktowych do rodziców, a także temat spotkania. Warsztaty są bezpłatne realizowane w ramach konkursu „Centrum warte Poznania”

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij