Bezpłatne spotkanie z psychologiem klinicznym!

W ramach programu bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS – odbędzie się spotkanie z psychologiem klinicznym. W czasie bezpłatnej wizyty- będzie można zdiagnozować przyczyny złego stanu psychicznego i zaczerpnąć pomocy w dalszym postępowaniu z zaistniałym problemem.

Z pomocy może skorzystać każdy, kto doświadcza problemów natury psychologicznej. W ramach spotkań z psychologiem klinicznym (przewidziano do 3 spotkań dla każdego klienta) osoba poszukująca pomocy uzyska zarówno informację o diagnozie wraz z rekomendacją dotyczącą rodzaju pomocy, która jest najbardziej optymalna, jak i o tym, gdzie mogłaby tą pomoc uzyskać.

 

Jak mówi mgr Maja Filipiak, kierownik Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS.

” Diagnostyka powiązana z rekomendacjami dalszego postepowania w sytuacji problemów psychologicznych jest w Polsce usługą praktycznie niespotykaną. Konsultacje psychologiczne opierają się na rozmowie i terapii. Tymczasem zdarza się że klient, który przychodzi do psychologa nie jest gotowy na terapię, a bardziej zależy mu na zdiagnozowaniu źródła problemu i przemyśleniu dalszej ścieżki postępowania ”

Filipiak dodaje: „że w ramach rekomendacji klient może uzyskać informacje o tym, jaki rodzaj postępowania, z punktu widzenia współczesnej wiedzy psychologicznej, wydaje się optymalny. Jeśli formą pomocy miałaby być psychoterapia to w efekcie takich konsultacji można precyzyjniej określić, jaki sposób pracy terapeutycznej byłby potencjalnie najlepszy.”

Spotkania są bezpłatne. Program jest realizowany cyklicznie w związku z systemem praktyk dla studentów ostatniego roku psychologii klinicznej, którzy obserwują przebieg konsultacji przez lustro weneckie. Zarówno psycholog, jak i studenci obserwujący takie spotkania, są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej, w związku z informacjami, jakie powierza im na swój temat klient.

Jak podają organizatorzy: ” W programie mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe, jak też rodzice np. w sprawach związanych z problemami swoich dzieci. Wystarczy zadzwonić do Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS pod numer  22 517 99 65. Konsultant udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, zaproponuje terminy spotkań i umówi na rozmowę z psychologiem. Zapisy prowadzone są w dni robocze w godzinach 9.00-20.00. Program trwa cały rok.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij