Wyniki drugiego konkursu:”Wygraj bilety do Cyrku Zalewski”

Dodano: 28 września 2012r.

Tagi: , ,

Witajcie, mamy wyniki drugiego konkursu, w którym można było wygrać pięć wejściówek do Cyrku Zalewski. Wszystkim fanom cyrkowych atrakcji, którzy do nas napisali, serdecznie dziękujemy, a wybranym przez nas zwycięzcom  bardzo mocno gratulujemy! Wasze odpowiedzi są bardzo ciekawe, a niektóre z nich wyczerpująco opisują pracę – pytanych przez nas Dżygitów. Są pomysłowe i bardzo oryginalne. Wygrane bilety będzie można odebrać w kasie Cyrku – przed przedstawieniem. Zwycięzców prosimy o przesłanie do nas swoich danych: imię i nazwisko oraz seria i numer dowodu. Dane będą weryfikowane podczas odbioru wygranych biletów. Przypominamy, że jeden bilet upoważnia do wejścia jednej osoby dorosłej z dzieckiem do lat 10!

Oto lista naszych zwycięzców:

Pan Arkadiusz Kleniewski

Na czym polega praca Dżygitów? 

C _udowni dżygici ujeżdżają konie

Y_es! Robią różne akrobacje a widzowie klaszczą w dłonie

R _ ewelacyjni dżygici to cyrkowe gwiazdy

K _ onie i cyrk to gwarancja pozytywnej jazdy

 

T_ak!  Dżygici wywołują  pozytywne wrażenia

O _ ch! Spełniają dorosłych i dzieci marzenia

 

N_a ich występach panuje niezwykła  atmosfera

I_nteresujący dżygici  sprawiają, że widz rumieńców nabiera

E _mocje, radość

S _uper. Wyszalenia się zadość!

A _ch! Z dżygitami kuszące, niezapomniane chwile

M_ega emocje! Podziwiać ich sprawność  zawsze mile.

O_ ch! Tylko w cyrku można zobaczyć ich na własne oczy

W _spaniały dżygita, zawsze czymś zaskoczy

I_nteresujących dżygitów mógłbym oglądać przez dzień i noc

T_ ak! Posiadają oni niezwykłą moc

A_ch! Każdy z nich wielkie emocje budzi

 

Z_achwyca, przyciąga do siebie ludzi.

A_ch! Uwielbiam cyrk i dżygitów od lat

B _o to oni ukształtowali  mój świat

A_ ch! Wraz z rodziną zachwycamy się każdym pokazem

W_ spaniały cyrk zachwyca za każdym razem

A_tmosfera niepowtarzalna! Jedyne w swoim rodzaju przeżycie.

 

A _ch! Super uczuć wydobycie

C _óż. Wreszcie koniec słów natchnionych.

H_a! Cyrk i dżygitów dawno „dodałem do ulubionych”!

Pani Sylwia Sylwia Morawska

Praca Dżygitów? Wiatr we włosach, nieposkromiona, dzika natura , kozacka dusza i konie, woltyżerka, akrobacje… widzom wydaje się, że to tak łatwo im przychodzi. Mimo tego wrażenia zesoki, przeskakiwanie przez konia, obroty czy efektowne podnoszenie z ziemi czapki to przede wszystkim ciężka praca i godziny morderczych treningów ale też możliwość  nawiązania niesamowitej więzi człowieka i konia. No i oczywiście piękne widowisko.

Pani Kasia – mama Weroniczki

Witam serdecznie, oto moja odpowiedź na pytanie konkursowe:

Dżygit to bardzo trudna dziedzina sztuki cyrkowej, a mianowicie brawurowa jazda konna. Praca Dżygitów nie jest więc łatwa i wymaga, dokładności, skupienia, a przede wszystkim regularnego treningu. Dżygici pokazują publiczności różne akrobacje wykonywane w trakcie jazdy konnej: skoki, salta, stanie na rękach itp. Dżygita musi więc bardo dobrze poznać swojego „partnera”- konia, a koń dobrze poznać swojego właściciela (dżigita), bo to właśnie tylko dzięki dobrej współpracy dżygity i konia, możemy oglądać coraz to trudniejsze i niebezpieczne akrobacje, które czasami zapierają dech w piersiach.
Gdy pisałam tego maila moja córeczka zapytała mnie co robię na komputerze (bardzo rzadko do niego siadam, więc stąd jej pytanie), więc ja jej wszystko dokładnie opowiedziałam, a ona zaraz zaczęła skakać, robić nieudolnie fikołki i stwierdziła: „mamusiu przecież to jest bardzo trudne, a zrobić to na jadącym koniku to nie da rady!!!”. Mam więc nadzieję, że uda nam się wygrać ten bilet i będę mogła, po raz pierwszy pokazać córeczce Dżygitów i cudowne akrobacje na koniach.

Pani Katarzyna Komar

PRACA DŻIGITÓW POLEGA NA STWORZENIU WIDOWISKA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA-ŻADNEJ MOWY O POMYŁCE TAM NIE MA. Z KONIEM DŻIGIT DOBRZE DOGADYWAĆ SIĘ MUSI, INACZEJ KOŃ Z WIELKIM HUKIEM GO Z SIEBIE ZRZUCI. GDY DŻIGIT Z PASJĄ PRACĘ SWOJĄ WYKONUJE WTEDY PUBLICZNOŚĆ CYRKOWA DOCENIA TO I CZUJE. ADRENALINA Z PEWNOŚCIĄ MU TOWARZYSZY WYKONUJĄC NA KONIU AKROBACJE, OTUCHY MU DODAJĄ LUDZI OWACJE. PRACA NA PEWNO CIEKAWA TO JEST, A KAŻDY WYSTĘP DLA DŻIGITA TO WIELKI SPRAWNOŚCI TEST.

Pani Katarzyna Kaczmarek

Na czym polega praca Dżygitów?

Dżygit to Kozak, osoba która z kozackim temperamentem i brawura pokazuje po mistrzowsku sztukę jazdy na koniu. Sztuka ta oparta jest na wzajemnym zaufaniu i perfekcyjnym wykonaniu numeru przez jeźdźca i konia.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij