Weekendowe warsztaty rodzinne w „Wioskach Świata”

Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” na niezwykłe weekendowe spotkania z wesołym Misyjkiem.

Tematyczne warsztaty dla rodziców z dziećmi odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę od lipca do listopada, w godzinach 16.00-17.00.

Wrzesień: Misyjek jest głodny. Dzięki kolejnej wyprawie z Misyjkiem będzie można przekonać się  się, że zdobywanie pożywienia to wcale nie łatwa sprawa. Poznając tradycyjne potrawy sposoby zdobywania pożywienia w wielu zakątkach świat, uczestnicy będą mieli okazję zdobyć sprawności myśliwego, rybaka, a nawet kucharza. Wszyscy zetkną się także z problemem głodu na świecie oraz wspólnie będzie można zastanowić się nad jego przyczynami i skutkami.

Październik: Misyjek i dzieci świata. Podczas wspólnych zabaw z Misyjkiem uczestnicy poznają warunki życia, zwyczaje, ulubione zajęcia, zabawy, ale także problemy dzieci z odległych stron świata. W programie min. gimnastyka buzi i języka, czyli zabawy małych poliglotów, mongolski savoir-vivre i peruwiańskie muzykowanie.

Warsztaty rodzinne są wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu, odwiedzenia ciekawych miejsc i poznania życia ludzi w innych zakątkach świata. Organizatorzy dają dzieciom okazję przekonać się, że w każdym z nas drzemie dziecięca ciekawość świata i że dla nas, dorosłych, ważne są nie tylko domowe obowiązki i praca, ale przede wszystkim one. Organizatorzy wiedzą, że ulubioną oraz ważną dla dziecięcego rozwoju formą spędzania wolnego czasu jest zabawa, a co za tym idzie nauka przez zabawę. Dlatego warsztaty prowadzone są w takiej formie, aby razem bawić się i uczyć. Warsztaty pomogą dzieciom stać się ludźmi mądrymi i wrażliwymi na problemy innych.

Koszt warsztatu: 10 zł od osoby.

Dla wszystkich uczestników zwiedzanie i pozostałe atrakcje w Parku gratis!

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij