Święto fasoli czas zacząć!

Dodano: 03 września 2012r.

Tagi: , , , ,

Jest takie miejsce w Małopolsce, które zachwyca krajobrazem i zaciekawia historią. Miejsce, gdzie społeczność lokalna prężnie się rozwija i… organizuje m.in. Święto fasoli, na które zaprasza w weekend 10-11 września. Atrakcje gwarantowane!

To już dwunasta edycja Święta Fasoli w gminie Zakliczyn. Z roku na rok atrakcji przybywa, tak więc tym razem będzie to dwudniowe wydarzenie z towarzyszącymi mu: konferencją i wernisażem wystawy poplenerowej.

Kolejną konferencję organizatorzy zapowiadają już na sobotę. Będzie ona otwarta dla wszystkich chcących wziąć w niej udział. Zaraz po niej rozpocznie się dyskoteka na rynku.

Więcej atrakcji przewidzianych jest na niedzielę. Poza jarmarkiem, będzie można zrelaksować się przy występach artystycznych, zarówno kabaretowych, jak i wokalnych. Zakliczyn odwiedzi w tym dniu Ewa Wachowicz – była III wicemiss świata, rzeczniczka rządu Waldemara Pawlaka oraz producentka telewizyjna, prowadząca również program kulinarny. W jakim charakterze pojawi się na Święcie Fasoli…? Warto sprawdzić!

Drugi weekend września upłynie więc w Zakliczynie na świętowaniu. Te smaczniejsze punkty programu zapewnią wydawnictwa kulinarne oraz kucharze z Węgier. Za to Ci młodsi odwiedzający spędzą niejedną miłą chwilę w Lunaparku z Moraw.

Sobota, 10 września, sala im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu

  • 10:00–17:00 Kuźnia Pomysłów – konferencja metodyczna dla producentów produktu tradycyjnego, agroturystów, organizacji pozarządowych i mieszkańców terenów wiejskich,
  • 17:00–22:00 Piękny Jaś w dyskotece na zakliczyńskim rynku,

Niedziela, 11 września, Rynek w Zakliczynie

  • 10:00-18:00 Jarmark Produktu Lokalnego XII Święta Fasoli,
  • 13:00-15:00 scena artystyczna, cz. I „Gwoździec” i jego goście, m.in. Chór Zakliczyńskiego Klubu Seniora, duet akordeonowy „Malik & Zieliński”, Gabi Grabowska,
  • 15:00-15:30 Ewa Wachowska na Święcie Fasoli,
  • 15:30-16:00 uroczystość oficjalna XII Święta Fasoli,
  • 16:00-24:00 scena artystyczna, cz. II Kabaret Rżysko oraz zespoły: NDST z Zakliczyna, Kulturka, Leliwa Jazz Band – koncert dedykowany na X-lecie SPON „Bez barier”, Prima Band.

Patronem medialnym XII  Święta Fasoli jest telewizja TVR. 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij