„Pępek świata. Z dzieckiem w drodze” – spotkanie

Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie zaprasza 14 września wszystkie dzieci – zwłaszcza małych odkrywców i podróżników –  na spotkanie z Anną Kuziemską.

Autork książki: „Pępek świata. Z dzieckiem w drodze” opowie o tym, ile gwiazdek mają hotele na Saharze, czy feta rośnie w Grecji oraz jak wyjechać z dzieckiem na wakacje i… przeżyć.

piątek, 14 września 2012 r., godzina 18:30 Oddział dla Dzieci Wypożyczalni Nr 112, ul. Nugat 4

Czym różnią się ofiary dla balijskich bogów od śmieci? Dlaczego w Moskwie nie ma dziecięcych wózków? Czy warto wziąć ze sobą główkę kapusty do Omanu? Ile świerszczy powinno się znaleźć w zbilansowanej diecie dziecka? Czy w Tuszetii można kupić jednorazowe pieluchy? W co bawić się z dziadkami na Machu Picchu? Jak z przyczepki rowerowej zrobić suszarkę, wyleczyć ospę w Wietnamie i nauczyć się ułamków na Fidżi?

Zbiór kilkunastu wywiadów z rodzicami, dla których wyprawy w najdalsze zakątki globu z dzieckiem (często nie jednym, ale dwojgiem lub trojgiem) stały się niezastąpionym sposobem spędzania wspólnego czasu, a niekiedy nawet – pomysłem na życie.

Bohaterowie książki nie wahali się zabrać niemowlęcia w podróż dookoła świata i na kaukaskie bezdroża, wędrować z przedszkolakiem przez peruwiańską dżunglę czy po tybetańskich klasztorach. Kim są? Pozbawionymi instynktu samozachowawczego egoistami czy pasjonatami, którzy nie wyobrażając sobie świata poza swoimi dziećmi, czynią go dla nich największym placem zabaw?

O szaleństwie, które nie pozwala im usiedzieć w domu (lub podrzucić potomka dziadkom), niezliczonych przygodach, jakie spotkały ich w drodze, zaletach i wadach rodzinnego podróżowania oraz kolejnych równoleżnikach do przekroczenia opowiadają w książce Pępek świata.

Anna Kuziemska (ur. 1980) – pierwszą podróż z rodzicami odbyła w wieku trzech miesięcy. Z mężem Marcinem przemierza świat, od Przylądka Roca po Koh Phangan, w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach widoków i pysznego jedzenia. Filozof i psycholog z wykształcenia, na co dzień redaktorka i dziennikarka. Mama Franka, który w pierwszych latach życia spenetrował wąwozy Krety, doliny Kapadocji i robił babki na Saharze, oraz Lilki, która przez dziewięć miesięcy pisała z nią tę książkę.

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij