Ostrowski Dzień Bez Samochodu

Już 22 września odbędzie w Ostrowie Mazowiecka festyn z okazji Dnia bez Samochodu!

22 września na Plac Księżnej Anny Mazowieckiej nie będzie można wjechać samochodem. Pod Ratuszem odbędzie się Festyn Uliczny z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.
Ostrów Mazowiecka włącza się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Jest to międzynarodowa kampania ekologiczna obchodzona corocznie 22 września, w czasie której wiele miast zamykanych jest dla ruchu samochodowego. Ostrów Mazowiecka przystąpiła do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i zobowiązała się zorganizować Europejski Dzień bez Samochodu. Przystępując do kampanii miasto staje się „złotym” uczestnikiem tej imprezy.

22 września na Plac Księżnej Anny Mazowieckiej nie będzie można wjechać samochodem. 

O 10.30 organizatorzy zaplanowali wyjazd rowerami na ulice miasta. Na czele grupy pojedzie burmistrz Władysław Krzyżanowski i Jan Sikora Doradca Burmistrza ds. budowy tras i ścieżek rowerowych w mieście. Równocześnie wyrusza również marsz nordic walking.

Pod Ratuszem o 10.30 rozpocznie się Festyn Uliczny. Organizatorzy zapraszają na gry i zabawy sportowe, festiwal malowania kredą po chodniku, konkurs skakania w gumę i na skakance, zawody spinningowe, a także pokaz jogi i body ball, pokaz akrobatyki rowerowej, pokaz karate i capoeiry oraz występy zespołu Beton.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zaproszeni są do uczestnictwa w Konkursie Znajomości Przepisów Ruchu Drogowego Rowerzystów o Nagrodę Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka oraz do Konkursu Wiedzy o Ostrowi Mazowieckiej.

Do wygrania wiele nagród! Główna nagroda – WIELKA NIESPODZIANKA!

Dodatkowo organizatorzy przewidują szkolenie z nowych przepisów rowerowych, wywiad z dietetykiem, rozmowę o ostrowskim kolarstwie i kolarzach oraz o sztuce dobierania roweru do człowieka.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Leszek Peszek i jego najlepszy przyjaciel

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij