Literackie spotkania w Księgarni z bajką!

18 września, godz. 11.30  – Spotkanie z Barbarą Kosmowską autorką książek znanych, lubianych przez czytelników  i nagradzanych przez literackie gremia. „Pozłacaną Rybkę” uhonorowano I miejscem w Konkursie im. Astrid Lindgren i uznano za Książkę Roku 2007 przez Polską Sekcję IBBY.

To spotkanie będzie premierą najnowszej powieść pt. „Dziewczynka z parku”.  Udział w spotkaniu z czytelnikami weźmie także Emilia Dziubak autorka ilustracji do tej powieści.

Spotkanie jest adresowane dla uczniów 4,5, 6 klas. Impreza jest realizowana przy współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Wstęp wolny. Os.Wichrowe Wzgórze 124

19 września, godz. 16.15  – Literackie urodzinki z detektywami. Lasse i Maja będą z nami! Dzieci będą wspólnie tropić, poszukiwać i dedukować. Pisać listy gończe i rysować portret pamięciowy.  Otwierać głowę, oczy, uszy…. Ćwiczyć uważność i wszystkie zmysły. Wstęp za zaproszeniami od Asi.Os. Przyjaźni 125.

20 września, godz. 16.15 – Literackie urodzinki z Kubusiem Puchatkiem w Stumilowym Lesie. Zagadki Sowy Przemądrzałej i brykanie z Tygryskiem. Wstęp za zaproszeniami od Jubilatki.

23 września, godz. 10.00-20.00Warsztaty dla kobiet z baśniami z książki „Biegnąca z wilkami”.

„Wilki i kobiety to istoty z natury pokrewne, są dociekliwe, bardzo silne i odporne. Mają głęboką intuicję. Z poświęceniem troszczą się o potomstwo, partnerów i stado. Potrafią się doskonale przystosować do wciąż zmieniających się warunków. Odznaczają się silnym charakterem i wielką odwagą”- pisze we wstępie do „Biegnącej z wilkami” Clarisa Pinkola Estess.

Takie Kobiety karmią się baśniami. Warsztaty poprowadzi Renata Dziurdzikowska. Wstęp za zaproszeniami.

24 września, godz. 19.00  – Klub Zwierciadła. Praca jako źródło radości, przepływu serdecznych uczuć, sensu i spełnienia Jak sprawić by wewnętrzny ogień wziął górę nad chłodną kalkulacją? Jak uciec z wyścigu popularności i walki o dominację? Jak sprawić by nasze życie było twórcze? Dyskusję i warsztaty poprowadzi jak zwykle Renata Dziurdzikowska.

Wstęp wolny. Os. Przyjaźni 125

26 września, godz. 16.00-18.00 Warsztaty dla rodziców i nauczycieli: „Jak kochać dziecko”. Ostatnie w tym roku spotkanie z pedagogiką Janusza Korczaka na podstawie książki Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki” i Beaty Ostrowickiej „Jest taka historia.

Opowieść o Januszu Korczaku”. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska. Rejestracja uczestników: bajka-krystyna@tlen.pl , tel  61-8200582. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Impreza jest realizowana przy współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Wstęp wolny. Os.Przyjaźni 125

27 września, godz.18.00-21.00 Trening Skutecznego Rodzica, warsztaty dla rodziców i nauczycieli. 8 trzygodzinnych spotkań, łączących teorię z ćwiczeniami. Twórcą metody jest Thomas Gordon autor „Wychowania bez porażek”.  Zapisy i prowadzenie: Paulina Broniewska tel.  608 66 77 34 mail;pe.broniewska@wp.pl. Ludzkie losy splatają się jak warkocze. To, co przydarzyło się jednym, często spotyka również innych.  Jeśli małej dziewczynce Su udało się wprowadzić 10 reguł by podnieść jakość życia w klasie to… może i nasze dzieci mają uśpioną czarodziejską moc?

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij