III Wrocławski Festiwal Krasnali

III Wrocławski Festiwal Krasnoludków – rozpocznie się już w piątek 14 września 2012 roku!

Posiadanie czapki krasnala na głowie oznacza: darmowe lody i słodycze dla dzieci, a dla dorosłych zniżka na trunki ze specjalnego krasnalowego menu w wybranych lokalach Starego Miasta.

15 września będzie można wziąć udział w grze miejskiej, która została zaplanowana z myślą o nieco starszych uczestnikach – od 15 lat!

W programie: 

Parada Krasnoludków
Festiwal rozpocznie się wielką paradą, w której udział mogą wziąć wszyscy mieszkańcy miasta. Parada będzie miała formę korowodu tanecznego, który przejdzie od Pomnika Fredry dookoła Rynku, ulicą Świdnicką do Parku Staromiejskiego.

Park Staromiejski

Krasnalowe miasteczko
Park Staromiejski
14 września (piątek) godz. 12.00–18.00
15 września (sobota) godz. 11.00–17.00


Park Staromiejski będzie przez całe dwa dni trwania festiwalu centrum wszystkich działań. Wchodząc na teren parku, przeniesiemy się do krainy wrocławskich krasnoludków i poczujemy magiczną atmosferę miejsca.

Czekać tam będą między innymi:

 • warsztaty ceramiczne – lepienie krasnoludków z gliny,
 • konkurs dla szkół – zdobienie makiet krasnalowych domków,
 • konkurs indywidualny „Pokoloruj Wrocław” – każdy chętny otrzyma plakat-kolorowankę do pokolorowania w zamian za słodkie nagrody i koszulki z logotypem imprezy,
 • tworzenie krasnoludkowego ogródka w powiększonej skali,
 • zabawy w minigospodarstwie otoczonym ilustracjami z książki „Skrzaty’,
 • w miasteczku „Małego Krasnala”, czyli strefie dla dzieci animatorzy poprowadzą zabawy z dziećmi, oferując stanowiska z kredkami, farbkami, wycinankami.

Krasnoludkowe przystanki niezwykłych pokazów
Drugiego dnia festiwalu na trasie Rynek, ul. Świdnicka, Teatr Lalek, Park Staromiejski staną wyjątkowe krasnoludkowe przystanki. Figury krasnali wskazywać będą turystom oraz wrocławianom drogę do Parku Staromiejskiego, który cały czas będzie centrum atrakcji.

Na każdym krasnalowym przystanku (będą tam przedstawione różne scenki z życia wrocławskich krasnali) będzie można zrobić sobie zdjęcie. Każdy z przystanków to inna atrakcja,
show prestidigitatora i pokaz iluzji,przechodnie zobaczą m.in.:

 • freestylerów, którzy pokażą różnorodne sztuczki z piłką nożną,
 • wrocławskich lalkarzy i ich warsztaty teatralne,
 • specjalnie zbudowaną dwumetrową marionetkę krasnala,
 • stragan z rzeczami domowej roboty oraz loterię z wróżbami,
 • specjalne show szczudlarzy.

Gra miejska „Na ratunek krasnalom”
Drugą główną atrakcją drugiego dnia festiwalu będzie fabularna gra miejska w wyjątkowej oprawie. Scenariusz zostanie stworzony specjalnie na potrzeby III Festiwalu Krasnoludków, z wykorzystaniem przestrzeni centrum miasta jako wielkiej krainy krasnali.

Zadaniem ponad 200 zapisanych przez Internet i w czasie festiwalu graczy będzie zlokalizowanie w dowolnej kolejności kilkunastu fantastycznie kolorowych postaci. Każda z postaci zleci graczom wykonanie zadania, za którego ukończenie otrzymają kolejną wskazówkę. Komplet wskazówek doprowadzi graczy do ukrytego skarbu…

Wratislavia Krasnal
Blok wieczorny festiwalu stanowić będą występy kabaretowe na scenie Wrocławskiego Teatru Lalek. W tym roku hasło brzmi: „Wratislavia Krasnal – festiwal piosenki mało poważnej”. Pierwszego dnia zobaczymy kilka bardzo zdolnych kabaretów, jak Czesuaf, Żak i Szpak czy Liquidmime. Drugiego dnia w Teatrze Lalek odbędzie się gala kabaretowa. Rozpocznie ją Artur Andrus, po nim na scenie pojawi się kabaret Hrabi, a wieczór zakończy znane z telewizji show kabaretowe „Spadkobiercy”.

Promocyjne przyjemności 
Wieczorem w oba dni festiwalowe w wybranych lokalach Starego Miasta każdy, kto pojawi się w krasnoludkowej czapce, otrzyma zniżkę na trunki ze specjalnego menu. To będzie nasz ukłon w stronę nieco starszych „krasnoludków”.

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij