Dzień Otwarty w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec

15 września, w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, odbędzie się Dzień Otwarty. Szczególne atrakcje przewidziane zostały dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Przez cały dzień będzie można poznawać pracę placówki dyplomatycznej “od kuchni”, zwiedzać ambasadę i rezydencję ambasadora oraz brać udział w wielu atrakcjach, przygotowanych przez pracowników ambasady oraz jej partnerów.

Specjalne atrakcje przygotowane są dla najmłodszych. Strzelanie bramek, układanie europejskich puzzli czy zabawa na plaży pod Ambasadą to tylko kilka z możliwych sposobów na spędzenie sobotniego dnia.

Dzieci dostaną także specjalne paszporty, zwiedzą dział wizowy Ambasady i będą mogły poznawać placówkę, zbierając kolejne stempelki.  Najmłodsi będą mogli także potańczyć do polskiej i niemieckiej muzyki dziecięcej, samodzielnie wybierając tę, której chcą słuchać – wszystko dzięki imprezie silent disco podczas Dnia Otwartego – wszyscy chętni będą mogli pobrać słuchawki, w których na dwóch kanałach będzie muzyka niemiecka i polska – do wyboru przez słuchającego.

Wszyscy zwiedzający będą mogli także wypuścić w niebo baloniki z karteczkami, zapraszającymi do Ambasady. Osoba, której balonik pofrunie najdalej, otrzyma nagrodę.

Całe rodziny będą mogli zapoznać się z pracą i osiągnięciami polsko-niemieckich organizacji działających w Polsce, w tym obejrzeć spektakl przygotowany przez Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i dialogu im. Willy’ego Brandta oraz poznać niemieckie przedszkole w Warszawie, spróbować niemieckich delikatesów oraz niemieckiego wina, a także wziąć udział w zajęciach z protokołu dyplomatycznego czy obejrzeć filmy, m.in. „Żegnaj DDR” czy „Paczki Solidarności”.

 

Dzień Otwarty Ambasady Republiki Federalnej Niemiec

15.09.2012, godz. 12-18

ul. Jazdów 12, 00-467 Warszawa

 

 

 

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

FASHION DEMOCRACY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij