Akademia Przyszłości – kampania „Kup Indeks”

Dziecko i mama

fot. Leszek Ogrodnik

Przedwczoraj we wszystkich polskich szkołach rozległ się pierwszy dzwonek dając uczniom znak, że rozpoczął się kolejny rok szkolny w ich życiu. Kolejne tygodnie będą miały znaczący wpływ na to, z jakim nastawieniem uczniowie będą przychodzić do szkół. Tysiące z nich usłyszy od nauczycieli i rodziców: nie rokujesz! Nie będą radzić sobie w szkole, zaliczając porażkę za porażkę. Z czasem zaczną wierzyć, że do niczego się nie nadają i niczego w życiu nie osiągną. Problemem tych dzieci będą nie tylko są słabe oceny czy brak pieniędzy na dodatkowe zajęcia, ale niska samoocena i brak wiary w siebie.

Mali studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI  to właśnie takie dzieci. Tu dostają szansę na zmianę. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI stworzyła system motywatorów zmiany – to unikatowa metodologia pracy z dzieckiem, nakierowana na przemianę myślenia dziecka o sobie samym

Podczas tegorocznej akcji KUP INDEKS chcemy powiedzieć stop dołowaniu dzieci i przeprowadzić wielką kampanię na rzecz pozytywnego motywowania.

Twarzą i ambasadorem kampanii jest Szymon Majewski. Zdecydował się wesprzeć kampanię, bo sam kiedyś nie radził sobie w szkole i nie raz słyszał od innych, że nie rokuje. Mimo to nie ugiął się pod presją otoczenia, zachował swoją indywidualność i dzięki temu osiągnął sukces. – W szkole do wszystkich ciekawych zadań wybiera się prymusów, bo wiadomo, że oni nie schrzanią żadnej roboty. I nie ma nikogo, kto by pomyślał: dobra, słuchaj, Stefan, widzę w tobie  potencjał, może pokaż mi, co rysujesz, jaki masz pomysł… Mam wrażenie, że tysiące talentów gdzieś tam przepada po drodze. Te dzieci nie mają siły przebicia – mówi Szymon Majewski.

Szymon Majewski

fot. aparatki.pl

Przez cały rok szkolny raz w tygodniu każde dziecko indywidualnie spotyka się ze swoim osobistym Tutorem – wolontariuszem, który pomaga mu nie tylko w nauce, ale przede wszystkim wzmacnia jego samoocenę. Na każdych zajęciach do INDEKSU SUKCESÓW, specjalnej książeczki, wolontariusz wpisuje jakieś osiągnięcie swojego ucznia. To sukcesy takie jak pierwsza w życiu piątka w szkole czy podejście bez strachu do tablicy. Oprócz tego dzieci uczestniczą w licznych wydarzeniach i imprezach, odwiedzają siedziby największych firm, uczelnie, spotykają się z Gwiazdami. Dzięki temu dzieci mogą poznać inny świat i uwierzyć, że jest on w zasięgu ich możliwości.

W tym roku szkolnym AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI obejmie pomocą aż 1420 dzieci z 23 miast Polski.

Każdy może pomóc, wystarczy:

  • ufundować  INDEKS SUKCESÓW na www.kupindeks.pl
  • wpłacić na system AKADEMII dowolną kwotę online na www.kupindeks.pl
  • wysłać  SMS o treści AKADEMIA pod numer 75465 (koszt 5 zł + Vat)

Autor:

Serwis dla rodziców, wydarzenia, wywiady, recenzje

Poinformujemy Cię o kolejnych treściach.

Poinformuj nas o ciekawym artykule! | +
JR

Patronaty

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zamknij